LUKESLE, V. Přepínač stereofonních nízkofrekvenčních signálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Hejátková, Edita

Student Václav Lukesle vypracoval bakalářskou práci s názvem „Přepínač stereofonních nízkofrekvenčních signálů“. Práce se zabývá návrhem a realizací nízkofrekvenčního předzesilovače s přepínatelnými vstupy a výstupním ekvalizérem. Student velmi podrobně popsal jednotlivé principy zesílení signálů v nízkofrekvenční technice. Student během semestru pracoval samostatně a na konzultace nedocházel. Z předložené práce není patrné, zda byla alespoň z části realizována a chybí postup řešení (blokové schéma, realizace..). Vypracování textu bakalářské práce si nechal student na poslední chvíli, což se bohužel silně odrazilo na její kvalitě (neměla jsem možnost provést korekce). Z formálního hlediska práce obsahuje nedostatky, např. chybí citace, seznam použitých symbolů, seznam obrázků a tabulek, seznam literatury není zapsán podle normy. Zadání práce není kompletně splněno, proto práci doporučuji dopracovat.

Navrhovaná známka
E
Body
51

Posudek oponenta

Jankovský, Jaroslav

Hodnocená bakalářská práce je rozsáhlá, včetně experimentální části, která obnáší realisaci a osazení plošných spojů. Text práce mi připomíná spíš rozsáhlý článek v populárním časopise než závěrečnou odbornou práci. Základní návrh zapojení s blokovým schématem, z něhož by vyplynuly požadavky na jednotlivé bloky není uvedeno. To zhoršuje orientaci v textu, který obsahuje jen nutné teoretické předpoklady funkce - a pak detailní schémata zapojení jednotlivých částí s odůvodněním funkce některých součástí. Práce je průměrně zpracována, schémata obsahují formální chyby. V kapitole 4. se vyskytuje záhadný údaj „ (příloha ??)“ na místě údaje o označení výkresu obrobení předního panelu. Ve schématech se místy nevytiskly některé čáry následkem asi přílišného zmenšení některých obrázků. Plošné spoje byly pořízeny dodavatelsky, skříň byla zakoupena na internetu, zbývá návrh plošných spojů a jejich osazení. Simulace při tvorbě zapojení nejsou podrobně uvedeny. „Obr. 6 Vniřní…zesilovače 5532“ cituje jen polovinu operačního zesilovače, navíc ve schematu chybí spoje – minimálně 6 čar. V kapitole 1.4.1 jsou uvedena čtyři z několika set příkladů zapojení operačních zesilovačů bez zdůvodnění. Převzaté prvky jsou částečně odlišeny od vlastních úvah. Je to jen v minimálním počtu případů. Většinou je text psaný jako vlastní popis zapojení, vhodný pro článek. Hodnocená bakalářská práce má realizační výstup. Podle naměřených výsledků lze usoudit, že realisované bloky fungují ( v práci je uvedena jediná fotografie a to „Ukázka použité přístrojové krabice „ před obrobením ). Navíc v závěru je uvedena řada alternativ co je možno ještě doplnit a co lze ještě udělat, oproti hodnocení co se dosáhlo. Vzhledem k tomu, že v práci není přesně odlišen vlastní přínos od popisu převzatého zapojení, lze za vlastní přínos hodnotit především návrh plošných spojů a realizaci.

Navrhovaná známka
E
Body
52

Otázky

eVSKP id 54782