BEČKOVÁ, Z. Aktivní filtry a jejich transformace na diferenční struktury [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Vrba, Kamil

Bakalářská práce Zuzany Polešákové je zaměřena na diferenční struktury kmitočtových filtrů. Z. Polešáková k řešení práce přistupovala iniciativně, na konzultace docházela připravena. V rámci práce řešila dílčí problematiku projektu GAČR řešeného na ústavu, který byl zaměřen na využití moderních aktivních prvků v lineárních obvodech. Zde však poněkud podlehla námětům odborných konzultantů doc. Kotona a Ing. Jeřábka a zaměřila se zejména na aplikace netradičních aktivních prvků, i když mohla svoji práci orientovat podle zadání např. i na operační zesilovače s diferenčním výstupem, což by pro ni bylo jednodušší. Záměr práce byl však naplněn, bakalářka práci zvládla na vysoké úrovni a osvojila si poznatky, které se v běžné výuce nedají získat. Práci hodnotím známkou výborně.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Herencsár, Norbert

Bakalářská práce studentky Zuzany Polešákové je zaměřena na návrh diferenčních filtračních struktur pomocí metody transformace z nediferenčních zapojení. Studentka v práci uvádí čtyři nově navržené filtry, které byly po vzoru známého obvodu transformovány pomocí grafů signálových toků na plně diferenční. Z navržených zapojení můžeme považovat za multifunkční, tj. ve stejném pracovním režimu realizující všechny tři základní filtrační funkce (DP, PP, HP), pouze zapojení z Obr. 5.12, přičemž jak výsledky simulací ukazují, i toto zapojení má své nedostatky. Práce je pečlivě a přehledně zpracována, jednoznačně z ní vyplývá, že studentka dané problematice dobře rozumí a zadání práce bylo splněno.

Navrhovaná známka
A
Body
93

Otázky

eVSKP id 73813