HOMOLA, S. Buzeni pocitace (WOL) s ATMega [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Marada, Tomáš

Cílem bakalářské práce bylo na vývojovém kitu EvB 4.3 s mikrokontrolérem ATmega32 implementovat systém umožňující vzdálené probouzení počítačů v počítačové síti pomocí WOL. Dále mělo být použito WebServeru. Jedná se o středně obtížnou úlohu s praktickou realizací programu do mikrokontroléru ATmega32. Student úspěšně zvládl implementaci programového kódu v prostředí AVR studia do mikrokontroléru. Funkčnost navrženého a realizovaného řešení byla prakticky ověřena probouzením počítačů v laboratoři PLC. Cíle práce byly splněny a zadané téma lze tedy považovat za splněné v požadovaném rozsahu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Lang, Stanislav

Předložená bakalářská práce se věnuje realizaci úlohy „Buzení počítače (WOL) s ATMega“. V první části práce je uveden stručný a výstižný popis použitých HW komponent a rovněž způsob komunikace mezi nimi. Následně se autor krátce věnuje problematice komunikace po Ethernetu a funkci WOL. Hlavní část pak tvoří popis programové realizace řešeného úkolu. Členění práce je logické a přehledné, grafická a stylistická úroveň kvalitní a práce s literaturou též velmi dobrá. Stěžejní část práce představuje přiložený program pro mikrokontrolér ATMega32. Zdrojový kód programu poukazuje na kvalitní programátorské dovednosti autora, jelikož členění programu je logické a zdrojový kód je přehledný a doplněn podrobnými komentáři. Autor (jak sám uvádí) využívá i částí zdrojového kódu ze vzorové úlohy pro práci s Ethernetovým modulem, což dokazuje jeho schopnost integrace hotových funkcí. Práci pana Homoly považuji za vysoce kvalitní a zcela přesahující běžný standard bakalářských prací, vzhledem k rozsahu problematiky a praktickému výstupu. Vedle kvalitních programátorských schopností prokázal znalost práce s komunikačními protokoly a schopnost analyzovat elektronická zapojení. Autor splnil všechny požadavky zadání a vypořádal se i s nepředvídanými technickými problémy při testování. Práci hodnotím známkou A a doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 64474