LANG, R. Měření dynamických vlastností bipolárních a unipolárních tranzistorů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Dřínovský, Jiří

Předložená bakalářské práce se měla zabývat návrhem a realizací laboratorního přípravku pro měření dynamických parametrů bipolárních či unipolárních tranzistorů. Předložený text obsahuje 38 číslovaných stran z toho je cca 20 stran teorie. V práci však naprosto chybí jakýkoliv popis snad navrženého a realizovaného přípravku, chybí také zapojení přípravku, případně zapojení navrhované laboratorní úlohy. Z textu není vůbec zřejmé čeho bylo během bakalářské práce dosaženo a s jakými výsledky. O schopnostech studenta se lze pouze domnívat z přeložené fotodokumentace, která je uvedena v příloze. Nelze však objektivně zhodnotit čeho student dosáhl a co je ve skutečnosti opravdu funkční. Bohužel pod pojmem doplnění bakalářské práce si představuji naprosto něco jiného než přidání cca poloviny strany textu a korekci textu původního. Na přiloženém DVD lze nalézt realizované programy v programovém prostředí VEE, o jejichž funkčnosti velmi vážně pochybuji. Na základě předloženého textu a prezentovaných výsledků se dle mého názoru nepodařilo studentovi splnit zadání bakalářské práce a proto práci opět hodnotím stupněm nestatečně.

Navrhovaná známka
F
Body
41

Posudek oponenta

Šotner, Roman

Přepracovaná verze bakalářské práce obsahuje prakticky stejný počet stran jako původní. Student přepracoval (překreslil nebo doplnil) některé obrázky a provedl reformulace některých textových pasáží a na patřičná místa dodal odkazy na literaturu. Na některé výhrady k původní verzi práce bohužel nebylo reagováno. Poprvé použitá koncepce práce byla taktéž zachována (zbytečné množství teorie). Hlavní nedostatky lze shledat v prezentaci celkových výsledků a doložení funkčnosti měřením. Při zprovozňování zařízení a měřících procedur přece musely být měřeny nějaké testovací vzorky tranzistorů. Proč tedy není uvedena alespoň ukázka nějakých experimentálních výsledků, čímž by se doložila celková funkčnost, není jasné. Student pravděpodobně skutečně věnoval značné množství času tvorbě zdrojových kódů pro řídící jednotku přípravku i programů jednotlivých měření pro VEE, jak dokládá příloha na CD, otázkou však je zda byly připravené měřící procedury opravdu vyzkoušeny. Prosím o vysvětlení před komisí.

Navrhovaná známka
E
Body
55

Otázky

eVSKP id 68153