ŠNAJDAROVÁ, M. Motivační systém firmy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Putnová, Anna

Oceňuji odpovědný přístup a reálný pohled n možnosti firmy. Otázka k obhajobě: Která z navržených opatření budou prioritní v době hospodářské stagnace?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B Cíl, který si zvolila, naplnila
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C Zvolila vhodnou metodu, polostrukturované rozhovory kladly nároky na zvládnutí komunikace a na dobrou znalost firmy.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Velmi dobrá orientace z problematice firmy i realistický pohled na budoucí motivační systém.
Praktická využitelnost výsledků B Firma získala hodnotnou zpětnou vazbu a náměty pro budoucnost
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Veselý, Josef

Práce je poměrně seriózně zpracována. Předložené návrhy jsou v přiměřené podrobnosti a jsou dobrým podkladem pro jejich úspěšnou realizaci. Otázka k obhajobě: Současný motivační systém firmy již uplatňuje celou řadu nástrojů. Pokud by byly Vámi navržené nástroje uplatněny, lze předpokládat, že některé z dosavadních nástrojů by byly vyloučeny (nahrazeny Vašimi), případně nějak redukovány?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A Cílem diplomové práce je analyzovat problematiku stávajícího motivačního systému, navrhnout případná zlepšení a zhodnotit jejich finanční náročnost. Cíle se podařilo naplnit.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B Teoretická část práce je věnována analýze doposud známých přístupů, jednotlivým teoriím motivace, přístupům k hodnocení zaměstnanců a jejich odměňování. V práci je prokázáno dobré pochopení metodiky zjišťování potřeb a požadavků pracovníků. Z provedených analýz je patrné, že se autorka v daném oboru poměrně orientuje. K poznatkům z této oblasti nepochybně přispěl rovněž vlastní průzkum spokojenosti pracovníků analyzované firmy, který autorka provedla.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Byla provedena analýza podnikové situace a pozornost věnována současnému motivačnímu systému. Kromě jiného bylo zjištěno, že více jak 60% zaměstnanců pociťuje motivační nástroje jako podnět k lepšímu pracovnímu výkonu. Analytická činnost poskytla řadu informací, které se následně staly podkladem pro návrhy konkrétních motivačních nástrojů.
Praktická využitelnost výsledků B Vlastní návrhy autorky činí čtyři konkrétní řešení. Návrhy se týkají nabídky benefitů, u každého provedena ekonomická kalkulace. Všechny návrhy jsou v praxi realizovatelné, i když jejich konkretizace bude záležet na volbě podniku.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C Práce je přehledně uspořádána včetně prezentovaných tabulek a grafů. Je používána odborná terminologie obvyklá v řešené oblasti.
Práce s informačními zdroji B Autorka využila doporučené informační zdroje a řadu dalších, zdroje jsou citovány a citace jsou uváděny v doporučeném formátu.
Navrhovaná známka
B

eVSKP id 125832