MUSIL, P. Rozložení proudu a tepelné ztráty v jističi nízkého napětí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Makki, Zbyněk

Student zvolil konkrétní model jistícího prvku firmy OEZ, kde překreslil celou proudovodnou dráhu v prostředí programu Autodesk Inventor a tuto proudovodnou dráhu následně importoval do prostředí programu Ansys, kde určil rozložení proudu, úbytky napětí a tepelné ztráty na celé proudovodné dráze pro jmenovitý proud i zkratový proud jistícího prvku. Student tedy nabyl vědomosti s prací v programu Ansys při řešení stejnosměrných úloh zabývajících se danou problematikou. Splnil všechny body zadání a využil dostupnou literatu zabývající se touto problematikou. Stejně tak plně využil čas věnovaný pro konzultace řešeného zadání. Práci hodnotím kladně a doporučuji ji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
96

Posudek oponenta

Janda, Marcel

Student se ve své bakalářské práci zabýval problematikou jistících prvků. Teoreticky shrnul konstrukci a funkci jističe a pojistky. V programu Ansys provedl simulace proudového rozložení ne jednotlivých částech jističe a vyhodnotil úbytky napětí. Výpočty provedl pro jmenovitý a zkratový proud konkrétního jistícího prvku. Kapitoly 8 a 9 jsou tvořené vlastně pouze obrázky a jejich vyhodnocení je v závěru. V práci se vyskytuje několik formálních a obsahových chyb. Celkově je práce přehledně zpracovaná a splňuje body zadání. Práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
B
Body
88

Otázky

eVSKP id 48629