VEJLUPEK, J. Vývoj elektroniky pro řízení trakce experimentálního vozidla [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Grepl, Robert

Student splnil všechny body zadání, pracoval samostatně, iniciativně a působil jako vedoucí studentského vývojového týmu. Náplní práce diplomanta byl návrh a výroba výkonové a řídicí elektroniky, její kompletace a testování. Výsledkem práce týmu je funkční experimentální vozidlo využitelné v dalších pedagogických a vědecko-výzkumných aktivitách ústavu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Klíma, Bohumil

Práce se zabývá vývojem hardware pro řízení stejnosměrných motorků demonstračního elektrického vozidla. Jedná se o komplexní úlohu z oblastí návrhu schémat a desek plošných spojů elektronických zařízení, výkonové elektroniky, elektrických pohonů, měření neelektrických veličin a testování. Zadání práce bylo evidentně úspěšně splněno, o čemž nasvědčují navržená schémata, realizované desky a některá měření. V případě vlastního řešení je patrný poněkud intuitivní přístup k problematice, což je zejména patrné při strukturování hw do jednotlivých funkčních celků a při návrhu některých rozhraní (řízení ISL Power Board). Při úspěšném zvládnutí dalších částí projektu však může laboratoř UMT získat zajímavý a přínosný demonstarční a vývojový model vozidla. Po formální stránce mám k práci určité výtky, které však nijak nesnižují výsledný přínos: práce obsahuje poměrně hodně textu, který nekoncentruje příliš mnoho technických informací, dotýká se široké řady problémů avšak poněkud povrchně. Naopak značná část vlastního řešení odevzdaného s prací (schémata a nákresy desek plošných spojů) je v elektronické podobě ve formatu EAGLE a tím běžnému čtenáři napřístupná. Dodaná schémata nejsou stránkována do rámečků s rohovým razítkem - schéma každé desky je tvořeno jedním libovolně velikým listem. Tento fakt výrazně znepříjemňuje orientaci ve schématech. Bylo by vhodné aby schémata a osazovací výkresy byly odvzdány v papírové podobě v přílohách hlavního dokumentu práce. V elektronické podobě je pak vhodné odevzdávat především výrobní podklady desek plošných spojů, které se elektronicky standardně požadují ve výrobě (tzv. gerber, drill, pick&place ... soubory). Grafická, stylistická úprava a pravopis jsou v naprostém pořádku, stejně tak je patrná práce s literaturou včetně odkazů v textu. Práci doporučuji k obhajobě

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Práce s literaturou včetně citací A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Vlastní přínos a originalita A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 26515