PAULUS, L. Elektronická časomíra s detekcí pohybu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Klusáček, Stanislav

Student Luboš Paulus téměř nevyužíval konzultací a vedení vedoucího práce, proto pro hodnocení vedoucího práce doporučuji převzít hodnocení konzultanta Ing. Miroslava Krupy: Slovní hodnocení: Student ve své bakalářské práci prokázal, že je schopen samostatné technické práce na vyhovující odborné úrovni. Je schopen samostatného analýzy problematiky a i následného návrhu požadovaného zařízení. Během zpracovávání tohoto tématu však jen minimálně využíval možností konzultací, což se negativně odrazilo i na kvalitě a obsahu samotné práce. Student pracoval spíše nárazově než kontinuálně. Práci doporučuji k obhajobě. Otázky k obhajobě: 1. Jakým způsobem byl doposud zpracováván signál z nevyhovujících infra-závor (blokové schéma)? 2. Jaká je spínací frekvence Vámi vybraného snímače – splňuje tato frekvence požadavky zadaní? Hodnocení práce - Počet bodů 1. Splnění požadavků zadání - 12 z 20 2. Odborná úroveň práce - 35 z 50 3. Interpretace výsledků a jejich diskuse - 11 z 20 4. Formální zpracování práce - 6 z 10 Celkové hodnocení bakalářské práce: Předloženou bakalářskou práci doporučuji k obhajobě. Celkový počet bodů: 64 / D

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 35/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) D 12/20
Využití literatury D 6/10
Formální zpracování práce E 11/20
Navrhovaná známka
D
Body
64

Posudek oponenta

Brož, Vladimír

Předmětem autorovy bakalářské práce je návrh a realizace elektronické časomíry pro psí závody agility. Zadání bylo vytvořeno na žádost členů kynologického klubu Oblastní Skupiny Agility Jahoda Kladno a požadavky na něj vycházejí ze zkušeností se systémem, který klub v současnosti používá. Existující časomíra však s rostoucími nároky přestává stačit novým požadavkům jak na výkony závodníků a rozhodčích, tak i na organizátory závodů. Hlavním požadavkem na práci tak bylo nalézt konstrukčně jednoduší řešení, zejména z hlediska obsluhy instalace, spolehlivosti měření a manipulace s časomírou. Náročnost zadání po stránce odborné a časové odpovídá nárokům na bakalářskou práci. Zadání bylo z větší části splněno, řešitelem navržené řešení je však pouze alternativou k existujícímu systému. Zvolenou koncepci práce lze však hodnotit jakou správnou, nicméně autor měl věnovat větší pozornost teoretickému rozboru, zejména pak analýze fyzikálních principů senzorů a důkladnějšímu porovnání jejich výhod a nedostatků. Autor také opomenul porovnat více variant pro umístění senzoru. Např. pokud by autor uvažoval o horizontálním, tedy ne jen o vertikálním resp. diagonálním umístění ultrazvukového snímače, mohl by s výhodou využít některé jeho vlastnosti, které autor uvádí jako nevýhodné. Vlastní písemná zpráva je čitelná, dobře graficky provedena a víceméně sestavena v logickém sledu od zadání přes řešení až po ověření funkčnosti. Hlavním kladem řešitele je, jeho snaha se zabývat skutečným problémem z praxe. Autor projevil odpovídající znalost v příslušné problematice. Bakalářskou práci považuji za průměrnou práci, která splňuje požadavky kladené na bakalářskou práci.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání D 12/20
Odborná úroveň práce C 35/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 11/20
Formální zpracování práce D 6/10
Navrhovaná známka
D
Body
64

Otázky

eVSKP id 13766