FIDRICHOVÁ, I. Analýza kritických míst při přepravě nebezpečných látek v silniční dopravě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Ústav soudního inženýrství. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Adamec, Vladimír

Po celou dobu zpracování diplomové práce prokázala diplomantka schopnost samostatné tvůrčí práce s velmi dobrou orientací v dané problematice a s příkladným smyslem pro zodpovědnost. Práce splňuje požadavky kladené na tento typ prací, a proto ji doporučuji k ústní obhajobě. Předloženou diplomovou práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení: A

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění cíle a rozsahu zadání A
Úroveň zpracování teoretické části tj. poznatky získané studiem A
Úroveň zpracování analytické části tj. zpracování podkladů a vstupních dat, použité metody A
Odborná úroveň diplomové práce A
Přínos pro praktické i teoretické využití A
Práce s literaturou (citace), přehled literatury dle normy ČSN ISO 690 a 690-2 A
Formální uspořádání a úprava (text, grafy, tabulky) a odborná jazyková úroveň A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Dostál, Ivo

Studentka v předkládané práci se věnuje tématu, které je vysoce závažné a aktuální ze společenského i ekonomického hlediska. Nezbytný obšírný úvod byl zpracován formou rešerše s převážným zaměřením na situaci v přepravě nebezpečných látek na území Česka, situaci v zahraničí se studentka věnuje pouze okrajově, zejména z hlediska statistického. Vzhledem k metodologickému zaměření předkládané práce přivítal podrobnější rozbor přístupů, které se využívají zejména v okolních zemích jako je Německo nebo Rakousko. Samotný navržený multikriteriální přístup k hodnocení se snaží do hodnocení zahrnout všechny základní aspekty možného ohrožení přepravou nebezpečných látek. Jako slabší článek vidím stanovení správného poměru váhových koeficientů přiřazených jednotlivým kvalitativním kategoriím v rámci každé problémové oblasti hodnocení i vzájemným vahám mezi jednotlivými oblastmi. Je však zřejmé, že podrobnější stanovení těchto vah vyžaduje podstatně rozsáhlejší výzkum, který svou náročností významně překračuje požadavky kladené na diplomovou práci. Ze závěrečné diskuse vyplývá, že studentka si tento fakt uvědomuje a proto je vhodné chápat tuto práci jako určitý fundament, který bude následně sloužit pro další zpřesňování a ověřování navrženého postupu. Z pohledu formálního zpracování práce lze konstatovat, že všechny základní požadavky byly splněny, práce má slušnou jazykovou a typografickou úroveň a studentka bohatě využívá citační aparát. Zde lze uvést jen drobnou výtku z pohledu neúplné jednotnosti tvaru odkazů na jednotlivé citované dokumenty (např. kombinovaný přístup k odkazům ve formě "Facek, Adamec [71]") a nepřesné uvedení původců mapových podkladů pro modelovou volbu trasy (např. pro vrstvu chráněných území jistě nebude původcem VÚMOP nýbrž bych očekával např. VÚKOZ či AOPK).

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Úplnost vypracování A
Zvolený přístup k řešení cíle diplomové práce A
Úroveň zpracování diplomové práce tj. originalita řešení, způsob zpracování podkladů, vstupních dat, použité metody A
Obtížnost a správnost řešení A
Přínos pro praktické i teoretické využití A
Odborná jazyková úroveň A
Písemná a grafická úprava tj. text, grafy, tabulky B
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 62951