MACHOVÁ, D. Návrh změn vnitrofiremní komunikace ve společnosti POOR – TRADE, v.o.s. [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Konečná, Zdeňka

Předložená závěrečná práce je zpracována dobrým způsobem. Studentka prokázala schopnost samostatné práce na řešení zadaného úkolu. Naplnila vytčený cíl práce a předložené návrhy opřené o analýzu stávajícího stavu jsou implementovatelné do praxe, nicméně by bylo vhodné je detailněji rozpracovat (zdůvodnění navrhovaných doporučení, rozpracování jednotlivých aktivit, časový harmonogram implementace, zdůvodnění odhadu nákladů) . Teoretická východiska vycházejí z relevantních zdrojů. V rámci realizované analýzy stávajícího stavu byly vzhledem ke stanovenému cíli vhodně vybrány metody sběru dat, nicméně zejména u metoda pozorování byla aplikována nestandardně. V návrhové části jsou uvedena vhodná doporučení ve zkoumané oblasti, nicméně před aplikací do praxe by bylo žádoucí je rozpracovat (viz text výše).

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků D
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Petrová, Kateřina

Předkládaná bakalářská práce se zaměřuje na analýzu vnitrofiremní komunikace ve společnosti POOR – TRADE, v.o.s. Autorka si nastavila reálný cíl, který se jí podařil naplnit. Autorka se v teoretické části zaměřuje na základní teoretická východiska, konkrétně na pojmy Komunikace a Firemní komunikace, sloužící k obeznámení čtenáře se zkoumanou problematikou. Následující kapitola se věnuje již praktické části, ve které je představena metodika práce a zkoumaná společnost. Jsou zde uvedeny výsledky dotazníkového šetření a návrhy na zlepšení firemní komunikace. V rámci empirického výzkumu se jeví jako vhodnější metoda k získání dat osobní rozhovory se zaměstnanci, vzhledem k jejich nízkému počtu. Autorka v práci uvádí, že využila jako techniku pro sběr dat Pozorování. V příloze však chybí záznamový arch, na který se autorka odkazuje v kapitole č. 5.2.2. V praktické části chybí výsledky či vyhodnocení této techniky a výsledky mohou být zkresleny. V práci jsou místy překlepy a pravopisné chyby. Práce v celkovém měřítku splňuje formální náležitosti bakalářské práce a autorka prokazuje kreativitu v řešení problému vnitrofiremní komunikace.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B Studentka naplnila stanovený cíl.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C Autorka zvolila vzhledem k tématu práce adekvátní postup. V rámci empirického výzkumu se jeví jako vhodnější metoda rozhovory se zaměstnanci vzhledem k jejich nízkému počtu.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Autorka v práci interpretuje dosažené výsledky na základě dat získaných prostřednictvím dotazníkového šetření a vyvozuje závěry. Výsledky metody pozorování však v práci nejsou prezentovány.
Praktická využitelnost výsledků B Výsledkem práce je navržení 4 doporučení pro optimalizaci firemní komunikace, které mohou přispět k vzájemné spolupráci a motivaci pracovníků a být přínosné při budoucím naplňování stanovených cílů společnosti.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C V práci je použito několik velikostí, stylů a typů písma. Práce obsahuje drobné chyby a překlepy. Kapitola 9.3 nese název Porada, který však neodpovídá uvedenému textu.
Práce s informačními zdroji B Autorka v práci využívá adekvátních informačních zdrojů, které jsou náležitě citovány.
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 135141