KLAŠKOVÁ, K. Návrh změny motivačního systému firmy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Putnová, Anna

Práce standardním způsobem vyhodnocuje spokojenost a motivační nástroje ve firmě. Podává ucelený pohled na problematiku práce se zaměstnaci. Návrhy na změny mají maximalistické parametry, firma si však může vybrat a rozhodnout o zařazení do motivačního systému. Otázka k obhajobě: Liší se motivační faktory zaměstnaců v rámci různých generací? Je reálné, aby firmy případné rozdíly zahrnuly do své koncpce HR managementu?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků B
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Veselý, Josef

Práce je celkově seriózně zpracována. Po obsahové a formální stránce je práce provedena standardním způsobem. Návrhy jsou podány s přiměřenou podrobností a nechybí ekonomická kalkulace jednotlivých návrhů. Otázky k obhajobě: Podařilo se Vám zjistit, jaké jsou průměrné mzdové hladiny v jednotlivých tarifních třídách, případně alespoň jaký je průměrná mzda ve společnosti? Jak se podařilo zajistit anonymitu sběru vyplněných dotazníků? Mohla by firma nějakým způsobem ověřit, zda prostředky na zlepšení motivačního systému byly vynaloženy efektivně?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A Cílem práce bylo zlepšit motivační systém na základě empirického výzkumu. Autorka si k dosažení tohoto hlavního cíle stanovila řadu dílčích cílů. Cíle práce se podařilo naplnit.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B V práci je prokázáno pochopení metodiky provedení výzkumu spokojenosti pracovníků, z provedených analýz je patrné, že se autorka v oboru dobře orientuje. Bylo provedeno dotazníkové šetření. Následné testování hypotéz prokázalo schopnost autorky dobře zvládnout relevantní statistickou metodu.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Výsledky provedeného průzkumu potvrdily vhodnost korekce motivačního systému, který firma doposud používá. Autorka vhodným způsobem interpretuje průzkumem dosažené výsledky. Vzhledem k tomu, že průzkum ukázal, že zaměstnanecké benefity jsou až čtvrté v pořadí mezi motivačními faktory, zůstává otázkou, zda klíčovým motivačním faktorem, kterým by se firma měla zabývat, není efektivnější nastavení mzdového systému.
Praktická využitelnost výsledků C Návrhy jsou v praxi realizovatelné, autorka u každého návrhu vyčíslila jeho ekonomickou náročnost. Volba souboru návrhů se opírá o provedený průzkum ve firmě.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Práce je přehledně uspořádána včetně prezentovaných tabulek a grafů. Je používána odborná terminologie obvyklá v řešené oblasti.
Práce s informačními zdroji B Autorka využila doporučené informační zdroje a řadu dalších, zdroje jsou citovány a citace jsou uváděny v doporučeném formátu.
Navrhovaná známka
B

eVSKP id 139532