SŮRA, L. Tříkanálový mixážní pult [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Hejátková, Edita

Student Lukáš Sůra vypracoval bakalářskou práci na téma „Tříkanálový mixážní pult “. Cílem práce byl návrh a realizace analogového tříkanálového mixážního pultu schopného směšovat nízkofrekvenční signály. Mixážní pult je sestaven tak, že každý kanál je třípásmový a je řešen pomocí ekvalizéru doplněného o lineární regulátor úrovní, regulátor citlivostí a tlačítkem pro odposlech. Mikrofonní vstup je opatřen předzesilovačem a třípásmovým ekvalizérem. Práce je členěna přehledně a doplněna názornými ilustračními obrázky. Při řešení student prokázal své odborné znalosti a dobrou orientaci v dané problematice. K řešení dané problematiky student přistupoval zodpovědně, pravidelně chodil na konzultace a sám navrhoval možná řešení vzniklých problémů. Jeho řešení je přínosné a je možné jej dále rozšiřovat. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
92

Posudek oponenta

Boušek, Jaroslav

V rámci bakalářské práce pana Lukáše Súry měl být navržen a realizován tříkanálový mixážní pult pro regulaci zvukového signálu. Bylo požadováno, aby byla možná úprava výstupního signálu pětipásmovým ekvalizárem. Stereofonní výstup měl být pro sluchátka a koncový zesilovač. Úroveň výstupního signálu měla být zobrazena pomocí indikátoru s LED. Toto zadání, po odborné stránce středně náročné, se podařilo beze zbytku splnit. Pro jednotlivé části byla použita standardní zapojení, většinou převzatá z literatury, celkovým rozsahem však práce znatelně přesahuje požadavky obvykle kladené na balakářské práce a pro úspěšné dokončení zcela jistě vyžadovala vynaložení značného úsilí. Předložená bakalářská práce je členěna logicky a jednotlivé kapitoly na sebe přirozeně navazují. Text práce je psán stručně a srozumitelně, bez překlepů a věcných chyb. V některých částech se autor neubránil neobratným formulacím a při čtení ruší časté používání anglických výrazů jako např. crossfader, fader, booth level ,.. atd. Po krátkém úvodu je v kapitole 3 popsáno blokové schéma, v kapitole 4 je řešena simulace navržených obvodů a v kapitole 5 je popsána konstrukce plošných spojů. Zhodnocení v kapitole “6 Naměřené hodnoty“ je poměrně stručné a omezuje se pouze na naměřené charakteristiky navržených ekvalizérů. Kapitole “7 Mechanická konstrukce“ je věnováno pouze půl stránky, podrobná dokumentace mechanických částí je však v příloze. Příloha v rozsahu přibližně 30 stran obsahuje prakticky kompletní technickou dokumentaci včetně rozpisky materiálu a již zmíněných výkresů mechanických částí. O snaze řešit zadaný úkol do posledního detailu svědčí i grafická úprava potisku pro přiložené CD s textem práce. Předloženou práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Otázky

eVSKP id 54781