KAPLENKO, O. Studium elektrodových materiálů pro Li-Ion akumulátory pomocí elektronové mikroskopie [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Kazda, Tomáš

Student se ve své práci věnoval studiu problematiky akumulátorů a problematiky týkající se elektronové mikroskopie. V praktické části své práci se zaměřil na studium teplotní stability a dějů probíhajících na elektrodách při zvyšování teploty. Práce je multioborová, jelikož student musel získat znalosti z oblasti Li-Ion akumulátorů a elektronové mikroskopie. Student svou práci zpracovával samostatně, se zajmeme o dané téma, přičemž praktická část práce byla realizována ve spolupráci se společností Thermo Fisher Scientific. Výsledky dosažené v této práci jsou zajímavé a mohou být publikovány v odborných časopisech a může na ně být navázáno v dalších diplomových pracích. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím 91b.

Navrhovaná známka
A
Body
91

Posudek oponenta

Čudek, Pavel

Student se ve své práci zabýval studiem vlastností elektrodových materiálů pro elektrochemické zdroje elektrické energie na bázi Li-Ion a to konkrétně materiály LFP, NMC, LTO a grafitem. V teoretické části je popsán princip elektrochemických zdrojů elekrické energie jejich výhody, nevýhody a požadavky na materiály. Následuje popis analytyckých metod využitých při zpracování práce a poté samotná praktická část. Z práce vyplývá že Bc. Kaplenko prostudoval doporučenou literaturu z dané oblasti a v zadané problematice se dobře orientuje. Poznatky získané při zpracování teoretické části pak využil při zpracování části experimentální. Výsledky diplomové práce jsou zajímavé a určitě jsou přínosem. Bohužel celá práce obsahuje spoustu nedostatků snižujících její výslednou úroveň. Toto jsou některé z připomínek: • Některé symboly v textu jsou uvedeny jiným fontem a velikostí písma než okolní text. Rovněž některé symboly jsou psány tučně, jiné kurzívou a další tučnou kurzívou. Jsou zde i případy, kdy je symbol psán tučně, zatímco jeho horní a dolní indexy kurzívou, viz. např. str. 19. • Mezi některými kapitolami např. 1.1.1 až 1.1.4 jsou vytvořené větší mezery než mezi ostatními a to přidáním prázdných řádků za text na konec dané kapitoly. • V práci jsou uvedeny obrázky na něž není v textu uveden odkaz, viz. např.: obr 2.1, 2.2, 2.3 • Na str. 19 jsou za vzorcem 3.3 uvedeny prázdné závorky. • Zbytečně prázdné místo na konci některých stránek viz. např. str. 16 způsobené většinou nevhodným umístěním obrázku. • Velice nízká kvalita některých obrázků a celkově nízká kvalita textu v obrázcích, popř. velmi malý nečitelný text. • Mezi některými hodnotami s jednotkou je mezera, mezi jinými chybí. • Chemické rovnice uváděny hned pod sebou by měly být zarovnány na střed dle znaménka , nikoli náhodně či zleva. • Popis některých obrázků začíná velkým písmenem a u jiných malým písmenem viz. např. str. 24 • Popis obr. 4.3 na str. 33 je jiným fontem než popis ostatních obrázků. • V kapitole 4.2 je každý odstavec o něčem jiném a výsledný text postrádá smysl. • Odstavec na str. 33 pod obrázkem je prakticky totožný s prvním odstavcem na str. 34 pod obrázkem. • V práci je rovněž množství gramatických chyb, ať už se jedná o špatně umístěné čárky, špatné či nevhodné výrazy, popř. celé věty napsané chybně viz. např.: Při vybíjení se mohou baterie v důsledku prudkého vybíjecího proudu docházet ke zvýšení teploty... Některé z těchto gramatických chyb však lze vzhledem k faktu, že se nejedná o rodilého mluvčího tolerovat. Jedna z dalších věcí, které lze vytknout je nedodržení předepsané šablony nebo alespoň jejich základních pravidel pro diplomovou práci stanovené v ZKD19-16. Bohužel mi nezbývá, než jinak velmi zajímavou a přínosnou práci hodnotit vzhledem k množství různých chyb známknou 2C / 74b.

Navrhovaná známka
C
Body
74

Otázky

eVSKP id 112218