GEALFOW, J. Strategie snižování míry prokrastinace při používání metod zlepšujících vědomí a emoční autoregulaci [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Konečný, Štěpán

Diplomová práce se zabývá problematikou produktivity práce, v dnešní době tématem více než aktuálním. Diplomant si předsevzal poměrně nelehký výzkumný úkol, který značně kontrastuje s obvyklým zaměřením diplomových prací z oblasti Manažerské psychologie, a které směřují k doporučením konkrétních změn ve zkoumané firmě, a jeho cílem bylo navrhnout a otestovat strategii řízení lidských zdrojů v oblasti produktivity práce. Teoretická část je co se týče šíře a hloubky poznatků mimořádně dobře zpracována, diplomant teoretické poznatky nejen uvedl, ale v každém odstavci umně propojil do širších souvislostí. Množství zahraničních zdrojů je v této práci nadstandardní, pouze dva použité zdroje jsou v češtině. Metodická část je zpracována podrobně. V analytické části pak autor pracoval jak s kvantitativními metodologií, tak kvalitativní. Pro druhou fázi diplomant použil poměrně přísné kritérium, kterým snížil počet respondentů z původních 55 na 15, jejichž výsledky v posunu efektivity respondentů za pomoci diplomantových nástrojů pak následně podrobně analyzoval. Trochu problém mám v této části s grafy, kdy pro rychlejší orientaci v nich postrádám popis os či použití spojnicového grafu, kde se nejedná o trendová data. Celá analytická část je dobře zpracovaná a poskytuje velmi zajímavé výsledky. Pozitivně hodnotím uvedení limitů výzkumu, které obvykle nebývá součástí závěrečných prací. Co mi v této práci však chybí je konkrétnější návrh strategie pro zlepšení produktivity práce, doporučení s možností aplikace, což se projevilo na celkového hodnocení. Závěrem bych chtěl vyzvednout absolutní samostatnost diplomanta při zpracování diplomové práce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů D
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Schüller, David

Práce se věnuje aktuálnímu problému snižování míry prokrastinace. Cíl práce byl naplněn. Teoretická část je velmi dobře zpracována. V práci jsou použity relevantní metody pro sběr a analýzu dat. Autor velmi dobře interpretuje závěry z provedených analýz. Formální náležitosti a použitá terminologie je na dobré úrovni. Schéma na str. 37 není popsáno a např. tabulka č. 3 je rozdělena na dvě strany, což zhoršuje její přehlednost. Výsledky výzkumu je možné použít v rámci vývoje aplikace, jak autor v návrhové části uvádí. Nicméně, v souladu se stanoveným cílem (str. 4) by bylo v závěru práce přínosné rozpracovat, jakým způsobem mohou být zjištěné výsledky uplatněny v podnikové praxi. Práce obsahuje relevantní odborné zdroje. Citační norma je dodržena. Otázka k obhajobě: Jakým způsobem mohou být zjištěné výsledky použity v podnikové praxi?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů D
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků C
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C
Práce s informačními zdroji B
Navrhovaná známka
C

eVSKP id 132902