ZERZÁN, J. Elektronický informační panel pro lékařské účely s bezdrátovou komunikací [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Bradáč, Zdeněk

Zadaná bakalářská práce měla za cíl návrh a realizaci informační cedulky/panelu u lůžka pacienta v nemocnici. Tato cedulka má být vybavena bezdrátovou komunikací pro nahrání informací do cedulky z administrační stanice v nemocnici. Jelikož se jedná často o citlivá data, je třeba přístup k zobrazení podmínit identifikací osoby čtoucí záznam. Nedílnou součástí práce měla být tvorba elektroniky, programového vybavení a oživení. Výsledek měl být prezentován jako plně funkční vzorek. V rámci bakalářské práce student pracoval samostatně a konzultace s vedoucím práce využil jen minimálně. Student navrhnul řešení, které zkonstruoval a oživil. Cedulku student vybavil programovým vybavení a vytvořil i WWW stránky pro administraci obsahu. Bohužel u zařízení není brán ohled na zobrazování citlivých dat, a tudíž není implementován systém identifikace čitatele třeba formou RFID čtečky. Závěrem konstatuji, že student splnil technické řešení naprosto minimalistickým způsobem. Student nestihnul časově implementovat RFID čtečku, a programové vybavení je také minimalistické. Přesto student splnil zadání po technické stránce. Textová část práce je na nízké úrovni, postrádá některé části a ostatní části práce mají nevyvážený rozsah. Opět v práci chybí kapitola věnující se literárnímu a internetovému průzkumu podobných zařízení. Vzhledem k uvedeným výtkám práci doporučuji k obhajobě na spodní hranici hodnocení.

Navrhovaná známka
E
Body
57

Posudek oponenta

Sýkora, Tomáš

Cílem bakalářské práce pana Zerzána bylo vytvoření elektronického informačního panelu pro lékařské účely s bezdrátovou komunikací. Zadání práce hodnotím jako méně náročné. Práce má rozsah 26 stran od úvodu po závěr a obsahuje 9 kapitol. Po velmi stručném úvodu a první kapitole student přechází přímo na popis technických parametrů použitých komponent. Musím ocenit velmi hezky zpracovanou kapitolu 4, která se zabývá popisem komunikačního rozhraní. Ale poněkud vytržená z kontextu mi přijde velmi krátká a samostatná kapitola 5 o RGB LED diodě. Kapitola 6 se opět vrací k technickému popisu zbývajících komponent. Kapitola 7 se zabývá problematikou napájení a je zde uvedeno krátké srovnání použitelných akumulátorů. Z textu však nevyplívá, jaký typ akumulátoru byl použit a z jakého důvodu. Očekával bych také výpočet živostnosti akumulátoru. V dalších kapitolách student popisuje samotné řešení práce, které je vzhledem k náročnosti práce dostatečně zdokumentováno. Velmi skromný závěr se více jak z poloviny věnuje budoucí práci. Z tohoto popisu je patrná jistá zmatečnost v rozložení práce. Současně je rozsah této práce pod hranicí doporučeného rozsahu závěrečných prací. Prezentační úroveň práce hodnotím, vzhledem k výše uvedeným připomínkám, jako slabší. Celkově práce působí tak, že byla psána ve spěchu. V textu se také objevuje velké množství zkratek, které jsou u prvního výskytu vysvětleny. Ale uvítal bych seznam zkratek v části příloh. Upozornil bych na skutečnost, že student není autorem použitého pouzdra. U velkého počtu obrázků chybí citace zdroje a většina citací uvedených v práci jsou odkazy na technické parametry použitých komponent. Výsledná podoba zařízení i webového prostředí je úhledná, ale přiložený program nejde zkompilovat. Z toho důvodu bych navrhoval ukázku funkcionality u obhajoby. V práci postrádám vypracování bodu č.1 zadání: Proveďte literární rešerši a internetový průzkum. Student tak bohužel nesplnil všechny body zadání, proto práci nedoporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení 45b (F).

Navrhovaná známka
F
Body
45

Otázky

eVSKP id 134824