POSPÍŠIL, J. Inteligentní simulátor odporových čidel pro životnostní testy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Číž, Radim

Student projevoval známky aktivity a zájmu o danou oblast. Po hardwarové stránce, na kterou byly kladeny největší nároky, odvedl dobrou práci. Po softwarové stránce se nepodařilo vytvořit prakticky využitelný výsledek. Při popisu práce se věnoval více popisu procesoru nežli rozboru funkce realizovaného zařízení. Ing. Petr Kolesnikov Honeywell externí vedoucí práce

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 37/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) C 14/20
Formální zpracování práce D 13/20
Využití literatury D 6/10
Navrhovaná známka
C
Body
70

Posudek oponenta

Mišurec, Jiří

Úkolem BP bylo navrhnout koncept přípravku pro snímání stavů testovaného zařízení. Jádrem testeru má být mikrokontrolér ATmega. Jak bylo požadováno zadáním, měl student vytvořit podrobné schéma zapojení, program mikrokontroléru a přípravek realizovat. Celá práce je rozdělena do 8 kapitol. Popis se tak postupně zabývá kontrolérem ATmega324, práci s převodníkem, komunikaci s PC, ukládáním dat a výstupy. Jedná se popis faktů, které jsou převzaty z katalogových listů. U obvodů vstupů jsou provedeny počítačové simulace, jejichž význam mi poněkud uniká. V práci jsou uvedeny dílčí schémata. Vesměs jsou to bloková schémata nebo katalogová zapojení obvodů. Jádrem práce je zřejmě programové vybavení pro mikrokontrolér. Program je v dílčích částech popsán. Celkově práce působí dojmem jako směs informací. Kromě blokového schématu není zcela patrné, jaká je koncepce testeru a proč byla zvolena zrovna tato. Chybí rozbor zadání. V úvodu i závěru student píše, že hlavním cílem práce bylo seznámení se s mikrokontrolérem ATmega a jeho ovládáním. Toto jako cíl v zadání není uvedeno a nutno poznamenat, že na standardní bakalářskou práci by to bylo poněkud málo. Zato požadovaná koncepce a celkové zapojení a realizace zcela chybí. Závěr práce, který by měl zhodnotit dosažené výsledky a vlastní přínos se omezil na vytvořené knihovny, ale takřka ? je věnována digitálnímu potenciometru AD5235, který je prezentován jako nevhodný. Proč tedy byl tento prvek použit? Dalším výsledek, uváděný studentem, je pravděpodobná chyba v pojmenování registrů. Na první pohled není jasné, co tím chtěl autor říci a proč je tato informace důležitá. Po stránce formální je práce zpracována na nižší úrovni. Text je špatně srozumitelný, nejsou jasné souvislosti a návaznosti. Připomínky mám k mnohdy netechnickému vyjadřování (…opravdový potenciometr…..?). Podle předložené práce je zadání splněno na hranici uznatelnosti.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání E 10/20
Odborná úroveň práce D 30/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 10/20
Formální zpracování práce E 5/10
Navrhovaná známka
E
Body
55

Otázky

eVSKP id 14045