Vliv angličtiny na ostatní jazyky, zvláště na češtinu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
E
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
V mé semestrální práce jsem popsala historii anglického jazyka k porozumění proč tento jazyk je široce používán v dnešní době v jiných zemích. Hlavními důvody půjčování anglických slov jsou kolonizace různých míst ve světě britskou říší a vedení USA v oblasti počítačových technologií, inženýrství a televize. Vysvětluji také jak jsou tyto tendence přijímány ve světě. Negativní a pozitivní aspekty jsou podrobně popsány.
In my semestral thesis a history of the English language was described to understand why this language is widely used nowadays in other countries. The main reasons of borrowing English words are colonization of different places in the world by British Empire and the leadership of USA in the field of computer technologies, engineering and TV. I also explained how these tendencies are excepted in the world. The negative and positive aspects are described in detail.
Description
Citation
BONDAREVA, A. Vliv angličtiny na ostatní jazyky, zvláště na češtinu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Angličtina v elektrotechnice a informatice
Comittee
doc. PhDr. Milena Krhutová, Ph.D. (předseda) Mgr. Magdalena Šedrlová (místopředseda) prof. Ing. Vladislav Musil, CSc. (člen) Mgr. Pavel Sedláček (člen) Mgr. Miroslav Kotásek, Ph.D. (člen) Mgr. Jaromír Haupt, Ph.D. (člen) Mgr. Bc. Dagmar Šťastná (člen) Mgr. Magdalena Šedrlová (člen) prof. Ing. Jaroslav Boušek, CSc. (člen)
Date of acceptance
2019-06-11
Defence
Studentka přednesla prezentaci, ale bohužel nevyvrátila pochybnosti ani nevylepšila hodnocení vedoucího a oponenta.
Result of defence
práce nebyla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO