Podpora pro užití jazyka Python pro vývoj zásuvných modulů serveru Jenkins

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Server pro průběžnou integraci Jenkins CI umožňuje rozšiřovat svou funkcionalitu pomocí zásuvných modulů. Tyto moduly lze programovat v jazycích Java a Ruby. Podpora pro jazyk Python chybí, přestože se jedná o jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků současnosti. Implementovali jsme proto vývojářské nástroje, které umožňují programovat moduly v jazyce Python a tyto nástroje jsme začlenili do projektu Jenkins CI. K nástrojům byla zveřejněna uživatelská dokumentace. Programátoři mohou teď díky této práci implementovat moduly do Jenkins CI v jazyce Python.
Jenkins CI, the continuous integration server, enables to extend its functionality by plug-ins. These plug-ins can be written in Java and Ruby. The support for Python language is missing although it is one of the most popular programming languages. Therefore we have implemented the SDK for Python plug-in development and this SDK has been integrated into the Jenkins CI community repository. The documentation for the plug-in development in Python has been also published. Thanks to that work, developers can now implement plug-ins in Python programming language.
Description
Citation
BAMBAS, T. Podpora pro užití jazyka Python pro vývoj zásuvných modulů serveru Jenkins [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Management a informační technologie
Comittee
doc. RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (předseda) prof. RNDr. Milan Češka, CSc. (místopředseda) Ing. Vítězslav Beran, Ph.D. (člen) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (člen) Ing. Jiří Luňáček, Ph.D., MBA (člen) RNDr. Marek Rychlý, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2014-06-20
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázku oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " A ". Otázky u obhajoby: Jaké možnosti ladění a odhalování případných chyb v uživatelském kódu se naskýtá vývojářům, kteří využijí váš rozšiřující modul?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO