Implementace jednotky pro vyhledávání vzorů v FPGA

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce pojednává o algoritmech pro vyhledávání vzorů používaných v moderních systémech pro detekci nežádoucího provozu, přičemž se zaměřuje na algoritmy umožňující vyhledávání regulárních výrazů. Zabývá se přístupy založenými na deterministických a nedeterministických konečných automatech, hybridními přístupy a přístupem založeným na regulárních výrazech jako programovacím jazyku speciálních procesorů. Dále popisuje návrh implementace jednotek pro vyhledávání vzorů popsaných regulárními výrazy založených na několika z popsaných přístupů včetně metodiky odhadu zabraných zdrojů. V další části je popsán vyvinutý softwarový systém pro generování jednotek. V následující části jsou ukázány a diskutovány dosažené výsledky.
This term project focuses on algorithms for pattern matching used in modern IDS. The main focus is on regular expression matching. It deals with methods based on deterministic and nondeterministic finite automata, hybrid methods and with method based on regular expressions as programing langue for specialised processors. Implementation of pattern matching units based on some of described methodologies is described in next part. Methodology for resource consumption estimation is also described. Developed software system for unit generation is described in the next part. In the final part results are presented and discused.
Description
Citation
KOŠAŘ, V. Implementace jednotky pro vyhledávání vzorů v FPGA [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačové systémy a sítě
Comittee
doc. Ing. Zdeněk Kotásek, CSc. (předseda) prof. Ing. Miroslav Švéda, CSc. (místopředseda) doc. Ing. Vladimír Drábek, CSc. (člen) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (člen) Prof. Ing. Jaromír Krejčíček, CSc. (člen) doc. Mgr. Adam Rogalewicz, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2010-06-22
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další doplňující dotazy členů komise. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené dotazy rozhodla práci hodnotit stupněm "A". Otázky u obhajoby: Dokázal byste říct co u navržené architektury nejvíc ovlivňuje maximální dosažitelnou frekvenci? Pro mapování části přechodové tabulky do paměti je použitý genetický algoritmus a heuristika. Mohl byste srovnat oba přístupy z pohledu doby mapování a kvality výsledku?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO