Lokalizace a pronásledování narušitele ve známém prostředí

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce koncentruje informace z oblasti algoritmů na řešení problému lokalizace a pronásledování narušitele (pursuit-evasion) ve známém prostředí. Přináší rozdělení algoritmů na základě typu a jejich zjednodušený popis. Součástí práce je také framework pro tvorbu java appletů implementujících p-e algoritmy a jejich grafickou prezentaci. V tomhle frameworku je implementován java applet pro jeden z prezentovaných algoritmů a jedna dekompozice prostředí. Vytvorený applet a informace sesbírané při tvorbě této práce jsou prezentovány na vytvořených výukových stránkách.
This thesis concentrates information from the field of algorithms for solving the problem of localization and pursuit in known environment. Division of algorithms according to their types and characteristics is given. The algorithms are described in a simplified, easier-to-understand form in comparison to detailed descriptions found in the original papers. Another part of this work is a framework for creation of java applets graphically presenting p-e algorithms. One such applet is implemented with the use of this framework. Educational web pages presenting gathered information and implemented applet are also part of the thesis.
Description
Citation
TOMEK, T. Lokalizace a pronásledování narušitele ve známém prostředí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2012.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Ing. František Zbořil, CSc. (předseda) prof. Ing. Martin Drahanský, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (člen) Ing. Josef Strnadel, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2012-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B (velmi dobře). Otázky u obhajoby: -Jaký je rozdíl mezi 2,5D a 3D mapou?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO