Implementace Bloomových filtrů v FPGA

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce se zabývá pravděpodobnostní datovou strukturou Bloomův filtr a jeho variantami - počítaným Bloomovým filtrem a multistage filtrem. Je vysvětlen princip těchto datových struktur a jsou uvedeny matematické vztahy popisující jejich vlastnosti včetně vztahu pro minimalizaci falešných pozitivních výsledků. Je proveden výběr vhodné hašovací funkce z hlediska implementace v FPGA čipu. Návrhy architektur hašovací funkce a datových struktur jsou implementovány v jazyce VHDL a je provedena jejich syntéza. Její výsledky jsou zhodnoceny z hlediska zabraných zdrojů na FPGA čipu, kritické cesty a maximální frekvence.
The thesis deals with probabilistic data structure Bloom filter and its modifications - counting Bloom filter and multistage filter. The fundamentals of these data structures are explained and the mathematical equations describing their properties including the equation to minimize the false positive rate are shown. Appropriate hash function is chosen considering an implementation on a FPGA chip. Designs of architectures of the hash function and data structures are implemented in VHDL language and their synthesis is done. Its results are discussed considering occupied resources of a FPGA chip, a critical path and maximum frequency.
Description
Citation
MATOUŠEK, D. Implementace Bloomových filtrů v FPGA [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Václav Dvořák, DrSc. (předseda) doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) Ing. Petr Matoušek, Ph.D., M.A. (člen) Ing. Aleš Smrčka, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-13
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázku oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " A ". Otázky u obhajoby: Používáte vzorec 2.3, který je podle Bose [4] chybný, protože umožňuje jednodušší analytické řešení. Můžete uvést, jak velká chyba takto vzniká?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO