Datové struktury s paralelním přístupem

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Paralelní programování přináší, kromě možnosti rozložit běh programu na více současně běžících procesů sdílejících data, také některé problémy. Je potřeba tyto paralelně běžící procesy synchronizovat a zařídit, že při komunikaci a sdílení dat nedojde k problémům vycházejícím z toho, že běží mnoho procesů současně. Tyto synchronizační algoritmy také nesmí příliš zatížit celkový běh programu. Tato práce popisuje způsoby synchronizace procesů a také je zde implementováno několik různých algoritmů pro práci s paralelní frontou, které jsou výkonnostně otestovány.
Parallel programming brings out, apart from the opportunity to spread out a program execution to many simultaneously running processes sharing data, some new problems. It is necessary to synchronize these processes running in parallel and make sure that during the process communication and data sharing there will not arise any troubles. These synchronization algorithms also cannot use too much resources that are otherwise used for the actual program. This thesis describes ways of process synchronization and also provides an implementation of several algorithms for parallel queue. Implemented algorithms were also tested for their performance. 
Description
Citation
OPLETAL, T. Datové struktury s paralelním přístupem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Jan M. Honzík, CSc. (předseda) doc. Dr. Ing. Otto Fučík (místopředseda) Ing. Martin Karafiát, Ph.D. (člen) doc. Ing. Ondřej Ryšavý, Ph.D. (člen) Ing. Aleš Smrčka, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2014-06-17
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm D. Otázky u obhajoby: Jak vysvětlujete anomálii v lineárním průběhu výkonu některých algoritmů, která se vyskytuje na grafech 4.3 a 4.4? Čím si vysvětlujete tak rozdílné chování z grafů 4.3 a 4.4? Jaké problémy by způsobilo použití implementací fronty které nepoužívají dynamický seznam, ale například pole?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO