Klasifikace spánkových fází

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
Tato bakalářská práce se zabývá v první části rozborem polysomnografie a způsoby jejího měření při elektroencefalografii, elektrookulografii a elektromyografii. Součástí rozboru jsou fáze spánku dle doporučení AASM. Polysomnografická data jsou dále analyzována v časových a frekvenčních oblastech, které jsou jednotlivě vyhodnoceny. Ve druhé části jsou data klasifikována do jednotlivých tříd pomocí rozhodovacích stromů a metody k-nejbližších sousedů v programovém prostředí MATLAB. Následně jsou tato data zhodnocena a srovnána s dostupnou literaturou.
This bachelor thesis deals with analysis of polysomnography and its methods of measurement in electroencephalography, electromyography and electrooculography in the first part. It comprises an analysis of sleep stages recommended by the AASM. Polysomnographic data are further analysed in the domains of time and frequency, which are evaluated separately. In the second part the data are classified into particular classes using methods of decision trees and k-nearest neighbours in the MATLAB programming environment. These data are evaluated and compared with available literature.
Description
Citation
LACINOVÁ, M. Klasifikace spánkových fází [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Biomedicínská technika a bioinformatika
Comittee
doc. Ing. Jiří Kozumplík, CSc. (předseda) doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D. (místopředseda) Ing. Denisa Maděránková, Ph.D. (člen) Ing. Jiří Sekora (člen) MUDr. Šárka Sekorová (člen) Ing. Martin Mézl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-19
Defence
Student prezentoval výsledky své práce a komise byla seznámena s posudky. Dr. Smital se zeptal na způsobvyhodnocování spektra v epochách pomocí Welchovy metody. Prof. Provazník se zeptal na interpretaci tabulky z prezentace. Prof. Nováková se zeptala na původ dat, dále zda by byly výsledky klasifikace lepší, pokud by byl algoritmus učen na zdravých dobrovolnících. Dr. Raudenská se zeptala na kolika vzorcích byl učen klasifikační algoritmus. Student obhájil bakalářskou práci s výhradami a odpověděl na otázky členů komise a oponenta.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO