Porovnávání anotačních nástrojů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Táto práca sa zaoberá problematikou porovnávania anotačných nástrojov pri práci s rozličnými dátovými sadami a získaním výsledkov porovnávania použiteľných pre vylepšenie znalostnej bázy anotátorov. V práci sú analyzované existujúce riešenia a ich nedostatky, z ktorých sú vyvodené požiadavky na nové riešenie. Ďalšie časti sa zaoberajú návrhom, implementáciou a testovaním výsledného nástroja, ktorý je v závere zhodnotený a sú navrhnuté možné rozšírenia do budúcna.
This work deals with the comparison of annotation tools when working with various data sets, and obtaining the results of comparisons useful for improving the knowledge base of the annotators. The thesis analyzes the existing solutions and their drawbacks, from which the proposals of the new solution are deduced. The other sections deals with the design, implementation and testing of the resulting tool, which is evaluated at the conclusion, and possible future extensions are suggested.
Description
Citation
PREXTA, D. Porovnávání anotačních nástrojů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. RNDr. Pavel Smrž, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Ondřej Ryšavý, Ph.D. (místopředseda) Ing. Michal Bidlo, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Dana Hliněná, Ph.D. (člen) Ing. Jaroslav Rozman, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-16
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: V práci uvádíte, že po dokončení testů bylo zjištěno, že průměrně 80 % času identifikace chyb zabírá komunikace s MediaWiki API. Nebylo by tedy lepší ke zjišťování přesměrování používat stažený dump Wikipedie? Proč k tomu používáte MediaWiki API? Jak Váš nástroj pozná, jestli budete číst uspořádaný nebo neuspořádaný soubor ve formátu NIF? Je potřeba mu to explicitně uvést a nebo to umí detekovat sám?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO