Výroba loga na kapotu automobilu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství
Abstract
Součást logo bude vyráběna v sérii 8000 ks. Bude vyráběno z plechu o tloušťce 0,5 mm z nerezové oceli 17 040. Po zhodnocení možných způsobů výroby, byla zvolena technologie tažení nepevným nástrojem metodou Guerin. Jako médium je zvolen polytan. Literární studie je zaměřena na rozbor této technologie. Polotovar kruhového tvaru o průměru 104,9 mm bude vyráběn řezáním vodním paprskem z tabule plechu o rozměrech 0,5x1250x2500 mm. Využití tabule je 76,58%. K tváření součásti je použito hydraulického lisu Cth 400 od firmy ŽDAS a.s. o jmenovité síle 4 MN, který je ve výrobním podniku k dispozici. Na základě konstrukčních výpočtů je navržen tažný nástroj pro metodu Guerin. Při stanovené marži 30 % činí celkový zisk z výroby série 24 096 Kč.
The logo component will be produced in a series of 8000 pcs. It will be made from sheet metal 0.5 mm thick stainless steel 17 040. After evaluation of possible modes of production, chosen technology is stamping non rigid tools Guerin. As a medium is used POLYTAN. Literary study is focused on the analysis of this technology. Semi-finished product have circular shape with a diameter of 104.9 mm. Semi-finished product will be produced by use cutting waterjet from steel sheet of size 0.5x1250x2500 mm. Utilization of the steel sheet is 76.58%. The forming components are powered by hydraulic press ŽĎAS corp. Cth400 and a nominal force of 4 MN. This machine is in a manufacturing company available. On the basis of design calculations is chosen comply a tool for Guerin method. When you set a margin 30%, the total profit from the production is 24 096 CZK.
Description
Citation
PROUZA, T. Výroba loga na kapotu automobilu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2012.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Strojírenská technologie
Comittee
prof. Ing. Milan Forejt, CSc. (předseda) prof. Ing. Radko Samek, CSc. (místopředseda) doc. Ing. Zdeněk Lidmila, CSc. (člen) doc. Ing. Milan Dvořák, CSc. (člen) Ing. Miroslav Jopek, Ph.D. (člen) Ing. Ladislav Žák, Ph.D. (člen) doc. Ing. Libor Pantělejev, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2012-06-20
Defence
Student odprezentoval svou bakalářskou práci. Byly zodpovězeny otázky od oponenta. Se studentem byly probírány nedostatky ve výkresové dokumentaci. Studentovi byly kladeny následující otázky: 1. Jaký je rozdíl mezi razníkem a tažníkem? 2. Vysvětlit princip činnosti nástroje uváděného v práci. 3. K čemu se používá utvařeč (název součásti na nástroji)?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO