ČERNOŠEK, M. Organické polovodivé materiály [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Špinka, Jiří

Práce byla zaměřena na zjišťování vlastností organických polovodičů. Svým obsahem a zaměřením jde o poměrně nový pohled na polovodiče, čímž byla práce náročná. Teoretická část tvoří určitý přehled o této problematice, je proveden rozbor, výběr metody a vlastní proměření dodaných vzorků. Pan Černošek pracoval s literaturou zcela samostatně, využíval vhodné prameny, ve kterých se orientoval s přehledem. Přestože, jako bakalář nemá dostatečné teoretické znalosti z dané oblasti, dokázal získané teoretické poznatky i uplatnit. Student během řešení diplomové práce pracoval aktivně, řešení zpočátku průběžně konzultoval s vedoucím práce, na konzultace byl připraven. K celkovému řešení přistupoval odpovědně a iniciativně. Práce byla sice dokončována v určité časové tísní. Prokázal schopnosti tvůrčí práce, pracoval celkem samostatně a předložená práce má poměrně dobrou úroveň. Zadání práce je splněno. Doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání B 40/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) D 12/20
Formální zpracování práce D 12/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
C
Body
72

Posudek oponenta

Starý, Jiří

Student řešil problematiku organických polovodivých materiálů. Poměrně komplexně se zabýval členěním organických polovodičů dle jejich aplikací. Prakticky se soustředil na A-V měření a vyhodnocování organických polymerních struktur při rozdílných osvětleních vzorků. Student rozdělil práci do 6 kapitol Po krátkém úvodu se v teoretickém rozboru se zabýval organickými fotovoltaickými články, polem řízenými tranzistory, organickými elektroluminiscenčními diodami, podrobným dělením i popisem struktur jednotlivých typů. Teoretická část je přehledně zpracována rešeršním způsobem, dílčí podkapitoly jsou rozebrány podrobně a výstižně s odbornou erudicí. V experimentální části se student soustředil zejména na měření A-V charakteristik při různých osvětleních a vyhodnocováním A-V charakteristik dvou materiálově rozdílných vzorků. Nedostatkem experimentální části práce se jeví jak malý počet vzorků, tak i výhradní orientace na A-V charatkeristiky, přičemž další metody, které by se daly použít, nebyly zmíněny. Experimentální část je celkově na nižší úrovni, než teoretická část. Výsledky experimentů jsou přehledně graficky interpretovány, chybí však podrobnější diskuse vlivu vlnové délky i intenzity osvětlení na dosažené výsledky. Vzhledem k tomu, že vzorky jsou citlivé na vnější vlivy a měření byla prováděna na vzduchu, měla být k podmínkám měření uvedena i relativní vlhkost vzduchu. Student zpracoval bakalářskou práci přehledně a výstižně. Komplexně a podrobně rozebral zadanou problematiku zejména v teoretické části a je zřejmé, že se v zadané problematice poměrně dobře orientuje. Bakalářská práce je psána v první části technicky strohým a výstižným stylem, Grafická úroveň práce je na velmi dobré úrovni a názorně doplňuje rozebíranou problematiku. V práci jsou uvedeny odkazy na původní zdroj informace. Další připomínky: - str. 8 ...chybí zkratka MEH-PPV - v kapitole 5.11 není uvedeno, zda se jedná o průměrnou hodnotu měření, chybí i rozpyl naměřených hodnot - na obr. 5.5 chybí jednotky na x-ose - menší množství gramatických chyb a překlepů (Alg3 místo Alq3 aj.)

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání B 17/20
Odborná úroveň práce B 41/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse C 15/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
B
Body
81

Otázky

eVSKP id 41208