ĎURICA, M. Stanovení akustických vlastností zvuk pohltivých materiálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Prokop, Aleš

Diplomová práce pana Ďuricy se zabývá experimentálním stanovením akustických vlastností zvuk-pohltivých materiálů, přičemž cílem bylo na poskytnuté impedanční trubici zhodnotit kvalitu naměřených dat a případně navrhnout modifikace s cílem navýšení užitných vlastností. Student při zpracování postupoval systematicky, a logicky volil kroky k dosažení dílčích cílů. Zvýšení aktivity bych doporučil v oblasti samostatnosti studenta. Práce je psána čtivou formou, její kvalitu však snižuje velké množství chyb, například z hlediska zápisu rovnic, matematických symbolů v jednotkách, či odkazování se na obrázky v textu. Ocenit bych chtěl odhodlanost a precizní přístup studenta při výkonu technických experimentů a zpracování výsledků. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis C
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu C
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Řehák, Kamil

V diplomové práci, jež se zabývá stanovením akustických vlastností zvuk pohltivých materiálů měl student za úkol se seznámit s experimentálním zařízením, provést technické experimenty a případně navrhnout změny, vedoucí ke zvýšení přesnosti výsledků. Za tímto účelem byla nejprve zpracována rešerše, jež dostatečným způsobem rozebírá základní akustické veličiny, metody šíření zvuku, nechybí přehled a rozbor postupů stanovení příslušných akustických vlastností dle platné legislativy. V praktické části se student zabývá rozborem funkce a popisem konstrukce dané impedanční trubice, přičemž jsou následně navrženy konstrukční úpravy, vedoucí k navýšení praktičnosti výkonu technických experimentů. Vykonané numerické simulace za účelem zjištění modálních vlastností, či odezvy na daný typ buzení považuji za dostatečné a oceňuji způsob improvizace v oblasti stanovení charakteru buzení akustického prostoru. Pozitivně rovněž hodnotím rozsah a způsob zpracování technických experimentů. Naopak, za slabou považuji oblast zpracování po stránce náležitostí z hlediska zápisu rovnic, jednotek a obecně grafického ztvárnění tabulek a obrázků. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod C
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis D
Práce s literaturou včetně citací C
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 136941