GROSSMANN, D. Dynamická plantografie [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Balogh, Jaroslav

Student David Grossmann se ve své diplomové práci věnoval návrhu přístroje pro měření dynamické plantografie. Po nastudování příslušné anatomie, dynamiky chůze a současného stavu dané problematiky student zvolil měření pomocí taktilních senzorů zapojených do matice a využil postprocesingového zpracování snímaných signálů. Funkce a vlastnosti zařízení byli experimentálně ověřeny měřením na figurantech a byli diskutovány možnosti k vylepšení, včetně real-time zpracování dat. Statické i dynamické zobrazení rozložení hmotnosti mají jisté limitace způsobené menším počtem taktilních senzorů, které jsou způsobeny vysokou finanční náročností. Student pracoval samostatně, na konzultace byl vždy velmi dobře připraven. Celkově v práci prokázal znalosti v dané problematice i schopnost vytvořit hardwarové zařízení spolu s firmware a potřebným softwarem pro zpracování dat. Z formálního hlediska je v práci několik nedostatků. Práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
94

Posudek oponenta

Sekora, Jiří

Předmětem práce studenta Bc. Davida Grossmanna byl návrh systému pro měření dynamické plantografie včetně zpracování naměřených dat. Student v práci diskutuje problematiky taktilních snímačů, zabývá se anatomií nohy za účelem definice měřených parametrů. Na základě zadání tak vzniká komplexní – hardwarové i softwarové řešení, které umožňuje snímat a zobrazovat naměřená data. Ke škodě řešení je, že i přes použití senzorů s kontinuálním snímáním probíhá zpracování dat až dodatečně. Vzhledem k ceně použitých senzorů hledal autor patrně kompromis mezi jejich počtem na podkladové plošině a rozlišením systému. Je patrné, že se tuto slabinu snažil kompenzovat dodatečnou podložkou (obr. 6.11), její použití je však velmi diskutabilní, což autor sám dokládá na str. 53. Po formální stránce mám drobnou výhradu k zápisu zdrojů - literatura se v technických dokumentech řadí abecedně. S ohledem na ryze realizační zadání shledávám použitý počet zdrojů za dostačující. Zdroj [18] měl být v URL krácen. Nejsou ošetřeny předložky na koncích řádků. U výkresu DPS (příloha C) postrádám její rozměry pro výrobu. Práce místy obsahuje nestandardní tvary, jako např. „nejoptimálnější“. Vzhledem k dosaženým výsledkům lze konstatovat, že zadání práce bylo splněno. Práci studenta Bc. Davida Grossmann hodnotím známkou „velmi dobře“ / B.

Navrhovaná známka
B
Body
88

Otázky

eVSKP id 90596