HETEŠ, M. Využití kitu myRio pro měření a zpracování dynamických signálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Kšica, Filip

Předkládaná bakalářská práce se zabývá zhodnocením využitelnosti vývojového kitu myRIO pro záznam a zpracování signálů z měření dynamických soustav. Autor se práci věnoval velmi svědomitě po celou dobu vymezeného času a pravidelně její průběh konzultoval. V teoretické práci byl proveden rozbor dostupných funkcí, rozhraní a periferií kitu, a shrnuty nejčastěji využívané metody ve vibrodiagnostice. V praktické části této práce byla v prostředí LabView vytvořena univerzální aplikace, do které byla implementována řada funkcí pro záznam, zpracování a ukládání měřených dat pomocí kitu myRIO v časové i frekvenční doméně. V závěrečné části práce byla provedena demonstrace funkčnosti aplikace pomocí analýzy audio signálu a lidského hlasu, v rámci které proběhlo rozpoznání mluvených samohlásek na základě rozložení charakteristických frekvencí v signálu. Forma testování byla vlastní iniciativou studenta, což hodnotím velmi kladně především s ohledem na jeho samostatnost v komplikovaném období letního semestru. Díky vyvinuté aplikaci představuje kit myRIO s vestavěným akcelerometrem výhodnou alternativu pro měření dynamických signálů, a bude v budoucnu využit v rámci experimentů i výuky. Práci hodnotím „výborně“ / A a doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Spáčil, Tomáš

V práci se vyskytují hovorové výrazy. V posledním cíli má autor provést praktickou demonstraci, kterou realizuje měřením signálu ze zvukové karty (DAC převodníku) v PC. Očekával bych, že demonstrace bude provedena na vibrujícím mechanickém systému, avšak vzhledem ke karanténním opatřením v době realizace se dá tento fakt pominout. Dodaný kód vyvinuté aplikace je naprosto nečitelný. Při vývoji je třeba dodržovat alespoň základní principy segmentace kódu do základních funkčních celků! V příloze postrádám nezkompilovaný program pro FPGA. Dle praktické demonstrace aplikace funguje a byly naplněny cíle práce. Dá se předpokládat i využití výsledků v praxi, avšak nedoporučoval bych odevzdanou aplikaci dále rozvíjet a spravovat.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod C
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 124616