NAJMAN, J. Rozšíření robotu Car4 o palubní počítač a snímače Kinect a Hokuyo [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Vejlupek, Josef

Student se ve své bakalářské práci zabýval testováním snímačů Kinect a Hokuyo, dále pak jejich integrací do experimentálního vozidla Car4 a vybavení vozidla PC pro budoucí nadřazené řízení. Práci se věnoval maximálně samostatně a svědomitě. Téma bylo rozsáhlé a vyžadovalo dost pečlivé experimentální práce. Text práce je zpracován rovněž pečlivě a svědomitě. Student splnil všechny body zadání. S výsledky i přístupem studenta jsem jako vedoucí maximálně spokojen, doporučuji práci k obhajobě a hodnotím jí výborně / A.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Krejsa, Jiří

Pan Najman se ve své práci věnuje rozboru použitelnosti snímače Asus Xtion a laserového dálkoměru Hokuyo v úloze detekce překážek pro mobilní robot Car4, pro stejný robot pak v práci navrhuje onboard řídící počítač. Práce má rozsah 43 stran a je opatřena řadou příloh. Zatímco v zadání je výslovně uveden snímač Kinect, v práci je použit obdobný snímač od firmy Asus, což není nikde vysvětleno, i když technicky se jedná o zařízení pracující na stejném principu a závěry práce záměna zařízení zřejmě neovlivní. Po formální stránce je práce napsaná pečlivě, překlepů i stylistických nedostatků je v práci minimum. Po stránce obsahové bych uvítal větší množství měření u obou snímačů, a především alespoň částečně sofistikovanější zpracování naměřených údajů, které by bylo možné přímo využít například u pravděpodobnostního modelu snímačů. V každém případě ale práce poskytuje cenné údaje pro případné pokračovatele v projektu robotu Car4. Ohledně návrhu onboard řídícího počítače nemám k práci připomínek, ohledně integrace údajů ze snímačů do řídícího systému robotu by zřejmě bylo rozumné data zapracovat do plánovače trajektorie, což již je výrazně nad rámec zadání práce. Celkově považuji práci za zdařilou, student prokázal řadu znalostí, schopnost kreativně pracovat a po zodpovězení dotazů navrhuji hodnotit jeho práci známkou Výborně.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 65353