EIBENSTEINEROVÁ, L. Stavba v krajině - vinařské muzeum [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Urbášková, Hana

Studentka si sama zvolila téma diplomové práce. Podrobně se zabývala analýzou daného území a řešila funkční využití území, které by danému území vyhovovalo jak po stránce ekologické tak po stránce ekonomické. Během práce prokázala schopnost stanovit si cíle pro urbanistický a architektonický návrh, vypracovat stavební program a samostatně řešit zadání. Architektonické a konstrukční řešení se vyznačuje snahou o bezkonfliktní zapojení staveb do krajiny. Stavby jsou částečně skryty pod terénem a prosklenými nadzemními světlíky jsou osvětleny vnitřní prostory. Vnitřní dispozice objektů je čistá a výběr materiálů citlivě řešen. Diplomní práce je zpracována na dobré grafické úrovni a obsahuje všechny náležitosti Otázky a náměty k obhajobě: - Jak docílíte přívod denního světla do zadních místností podzemních objektů (muzeum, vinařství). - Objasněte navržený ekologický koncept.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Přístup studenta ke zpracování A Studentka pracovala pilně a svědomitě a se zájmem.
Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Vojtová, Lea

Diplomová práce Bc. Lucie Eibensteinerové velmi invenčně a vhodně zpracovává návrh kulturně rekreačního využití části přírodního areálu Rochus v lokalitě u Uherského Hradiště. Navržené objekty muzea a restaurace vhodně reagují na terénní konfiguraci, objekty pro ubytování reagují na stávající zástavbu v lokalitě. Provozní i dispoziční řešení vychází z předpokládaných kapacit využití území. K některým částem dispozice mám připomínky (viz níže). Architektonické řešení je jednoduché, současné a vhodné. Práce je dobře graficky zpracovaná a má dobrou vypovídací schopnost. Otázky a námwty k obhajobě: Připomínky k dispozičnímu řešení Objekt restaurace s vinotékou: v zázemí restauračního provozu zcela chybí denní osvětlení. Pokud se jedná o stálé pracoviště, je třeba navrhnout prosvětlení, např. střešními světlíky(chodba, přípravny, varna). Předpokládám, že odvětrání je řešeno vzduchotechnikou. Chybí vyhodnocení kapacit zaměstnanců, zdá se mně poněkud naddimenzované. Chybí příležitostné WC personálu. WC pro imobilní by mělo být odděleně pro muže a ženy - se jedná o novostavbu. Ubytování, buňky: v legendě místností přepis 1.13 WC a sprchy ženy, 1.14 WC a sprchy muži. Kapacita lůžek - neobratné formulace údajů. Pokud bude zařízení fungovat celoročně, bylo by dobré řešit vstup přes zádveří. Některé plochy (venkovní a přístupové) jsou propojené monumentálními schodišti (restaurace, ubytovací buňky 4). Jak se tam dostanou Imobilní? Propojení rampou, ani jiné řešení není vyznačeno.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Urbanistické řešení A výborně
Architektonické řešení A výborně
Provozní řešení B velmi dobře
Technicko konstrukční řešení A výborně
Formální úroveň A výborně
Navrhovaná známka
A
Body
95

Otázky

eVSKP id 22786