LANGHAMMER, L. Nelineární obvodové struktury s proudovými aktivními prvky [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Koton, Jaroslav

Zadání práce bylo splněno. Student při zpracování bakalářské práce postupoval samostatně a s využitím odborné literatury. Po formální stránce jsem v práci neshledal významnější nedostatky.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) B 17/20
Formální zpracování práce A 18/20
Využití literatury A 10/10
Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Lattenberg, Ivo

Bakalářská práce s počtem 44 stran včetně příloh patří k těm kratším. Je po formální stránce víceméně v pořádku s malým množstvím gramatických chyb ale větším množstvím překlepů (např. velmi často autor proudový konvejor přejmenovává na proudový konvejer). Objevují se chybné odkazy na obrázky tak jako to je v popisku obrázku 3.4, kde by asi mělo být 3.2 a 3.3, zde je navíc rozpor mezi titulkem a popiskou obrázku. Práce má průměrnou grafickou úpravu s výtkou k úpravě schémat, které neodpovídají ČSN (křížení spojů, některé schematické značky apod.) a jsou v rámci práce nejednotné (nestejné velikosti prvků, nejednotnost stylu (dva typy šipek pro označení proudů (ostré a tupé šipky), dva typy schematických značek pro diodu atd.). Autor prokázal schopnost práce s literaturou. Bylo by však dobré seřadit odkazy postupně jak se vyskytují v samotném textu. Zadání je v podstatě splněno. Student v bakalářské provedl rozbor možných řešení nelineárních aplikací pomocí proudových aktivních prvků. Pro konkrétní realizaci vzorků pak vybral dvě varianty přesného dvoucestného usměrňovače - jednu s operačním zesilovačem a jednu s proudovým konvejorem. Byly provedeny simulace v programu OrCad. Tyto vzorky byly pak dále realizovány a proměřeny. Z hlediska odborného se lze v práci setkat s drobnými nedostatky. V kapitole 7 v textu popisujícím grafy na obr. 7.15 a 7.16 se však nejednotně pro řídící napětí pro diody používá jak symbolů Uř tak Up. Ve schématech v této kapitole, ani v příloze, se však toto napětí nikde nevyskytuje.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Odborná úroveň práce C 35/50
Splnění požadavků zadání B 16/20
Interpretace výsledků a jejich diskuse C 15/20
Formální zpracování práce C 7/10
Navrhovaná známka
C
Body
73

Otázky

eVSKP id 32220