OBRUČOVÁ, K. Vliv velikosti částic kosmetických pigmentů na vlastnosti finálního výrobku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Zemanová, Jana

Diplomantka Bc. Kateřina Obručová zpracovala diplomovou práci na téma "Vliv velikosti částic kosmetických pigmentů na vlastnosti finálního výrobku". Jednalo se o téma koncipované ve spolupráci s CMV a průmyslovým partnerem. Jejím řešením byl sledován konkrétní technologický problém spojený s výrobou pleťového make-upu. Diplomantka projevila o zadanou problematiku značný zájem. Po celou dobu ke své práci přistupovala aktivně a poměrně samostatně; značná část experimentů je výsledkem její vlastní invence. Literární rešerši zpracovala vcelku pečlivě. Přehledně shrnula zásadní informace, k čemuž využila celkem 81 informačních zdrojů. Své poznatky pravidelně konzultovala. V laboratoři se diplomantka rychle zapracovala, své experimenty dokázala vhodně rozplánovat. Bohužel se zejména při realizaci praktické části musela potýkat s neočekávanými nepříznivými situacemi (zejména vlivem pandemie Covid-19, kdy průmyslový partner z bezpečnostních důvodů již s předstihem zamezil přístup do provozu). Na to však studentka dokázala pružně reagovat, projevila se jako dobrý manažer, design experimentů adekvátně přizpůsobovala, takže i přes výše uvedené komplikace se jí podařilo dosáhnout sledovaných experimentálních cílů v uspokojivé kvalitě. Diplomovou práci Bc. Kateřiny Obručové doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnotit známkou VÝBORNĚ - A.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování A
Využití poznatků z literatury A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Závěry práce a jejich formulace A
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Hurčíková, Andrea

Práce s názvem Vliv velikosti částic kosmetických pigmentů na vlastnosti finálního výrobku se zabývá studiem vlivu velkosti kosmetických pigmentů na vlastnosti make-upu. V teoretické části studentka pojednává o kosmetických přípravcích na bázi pigmentů a surovinách pro výrobu make-upu. K charakterizaci vzorků studentka použila reologii, elektronovou mikroskopii, rentgenovou práškovou difrakční analýzu a dynamický rozptyl světla. Firma dodala studentce vzorky, která proměřila vzorky na fakultě VUT pomocí výše zmíněných metod. Práce je psaná přehledně a srozumitelně, bez gramatických překlepů. Na práci vyzdvihuji, že studentka spolupracovala s firmou, kdy mohla nahlédnout i do chodu firmy a zdokonalit se i v komunikačních dovednostech. Práce byla vypracována v době, kdy byl omezený provoz jak na fakultě, tak ve firmě, která vzorky dodala, tak bohužel studentka nenaměřila tolik vzorků, co by změřila za normálního provozu. I přesto hodnotím práci stupněm výborně (A) a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání B
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Využití literatury a její citace B
Úroveň jazykového zpracování A
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Závěry práce a jejich formulace B
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 123985