HALFAR, T. Využití termovizní kamery pro měření teploty elektrických strojů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Kuchyňková, Hana

Student zpracoval BP pečlivě, pravidelně konzultoval. Měření provedl přímo ve firmě ATAS, kam jel na vlastní náklady, konzultoval s pracovníky na místě. Zvládl práci s termokamerou, což bylo pro něj zařízení, s kterým se dosud nesetkal. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 18/20
Formální zpracování práce A 18/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
94

Posudek oponenta

Janda, Marcel

Student se ve své práci zabýval měřením teploty pomocí termokamery. V první části práce popisuje různé teplotní senzory pro měření teploty. V dalších částech shrnuje vlastnosti použité termokamery a popisuje možnosti použití programu SAT REPORT k analýze termosnímků. V další části se student věnuje teorii stejnosměrného stroje. Tato teorie je zaměřena na magnetické pole v tomto typu stroje a není zde zmjíněno rozdělení ztrát, které jsou zdrojem oteplení motoru. V posledních kapitolách bakalářské práce se student věnuje měření teploty na konkrétním stejnosměrném motoru. Ačkoliv bylo provedeno relativně dost měření, je část věnována vyhodnocení výsledků velmi stručná. Po formální stránce je práce velmi pěkně zpracována a je poznat, že student získal velmi dobré znalosti z oblasti bezkontaktního měření teploty. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce A 45/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse C 15/20
Formální zpracování práce A 9/10
Navrhovaná známka
B
Body
89

Otázky

eVSKP id 35763