HROMEK, J. Kódové otevírání vstupních dveří [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Štohl, Radek

Během zpracování bakalářské práce student prokázal teoretické i praktické znalosti. Řešení práce věnoval patřičné úsilí, které se k termínu odevzdání práce stupňovalo. Prokázal schopnost samostatné práce jak při práci s literaturou, tak při návrhu, realizaci a oživení zadaného úkolu – kódové otevírání vstupních dveří. Konzultací využíval v obvyklé míře. Z hlediska vedoucího nemám k práci studenta zásadní připomínky.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) B 17/20
Formální zpracování práce B 17/20
Využití literatury C 7/10
Navrhovaná známka
A
Body
91

Posudek oponenta

Hynčica, Ondřej

Zadáním bakalářské práce je vytvoření aplikace pro programovatelný automat a dotykový panel, sloužící pro čtení a porovnání kódu zadávaného na maticovou klávesnici. Zadání není příliš náročné, předložená bakalářská práce toto zadání splňuje. Student úspěšně systém naprogramoval, zprovoznil i otestoval. Postup řešení není zvolen nejlépe a došlo k vynechání několika fází řešení. Není provedena žádná rešerše podobných systémů, jejich struktury a parametrů. V postupu práce postrádám stanovení požadavků na funkci a míru zabezpečení navrhovaného systému a především chybí určení stavů systému, což vede k několika chybám a opomenutím v navrženém algoritmu (chybějící timeout na zadání kódu, prodleva po chybně zadaném kódu, zablokování možnosti odemčení zevnitř při započatém zadávání z venku, detekce poruchových stavů s uvedením do bezpečného stavu). Nakonec v práci není uvedeno vyhodnocení funkce realizovaného systému na testovacích scénářích. Hlavní část řešeného problému spočívá v algoritmu čtení stisku kláves z připojené maticové klávesnice. Algoritmus je vytvořen zbytečně složitě a značně nepřehledně, použití „sekvenceru“ mi nepřijde jako vhodný postup. V návrhu algoritmu čtení kláves nejsou stanoveny základní parametry, jako je minimální a maximální doba stisku klávesy, minimální interval mezi stisky klávesy nebo zákmity vstupu při stisku klávesy a proto není zřejmé, jak byly nastaveny parametry vytvořeného programu. Po formální stránce je práce napsána přehledně a srozumitelně, jen s několika chybami a nepřesnými formulacemi (například opakovaná záměna významu „bitu“ a „bajtu“ na str. 31). Přes uvedené nedostatky práce dokládá dobré bakalářské schopnosti studenta a doporučuji ji k obhajobě s navrženým hodnocením dobře/C (78).

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce B 40/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 10/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
C
Body
78

Otázky

eVSKP id 37120