TLAMKA, V. Nízkofrekvenční předzesilovač s přepínačem vstupů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Šteffan, Pavel

Student Vladimír Tlamka vypracoval bakalářskou práci na téma „Nízkofrekvenční předzesilovač s přepínačem vstupů“. Hlavním cílem bakalářské práce bylo navrhnout a realizovat nízkofrekvenční audio předzesilovač s přepínačem osmi nízkofrekvenčních vstupů, které budou řízeny vhodným mikrokontrolérem. Práce je mimo úvod a závěr logicky rozdělena do tří kapitol. První kapitola (12 stran) se věnuje teoretickému rozboru jednotlivých částí zesilovače, druhá kapitola (13 stran) pak návrhu jednotlivých bloků. Ve třetí kapitole (8 stran) student popisuje výrobu a zkušební měření na prototypu zařízení. Formální stránka práce je zpracována na dobré úrovni, nicméně práci s textem měl student věnovat větší pozornost (nejednotnost časů, atd.). Z práce je patrný nedostatek času při jejím dokončování. Student provedl návrh, realizaci i ověření základních parametrů zesilovače. Během psaní bakalářské práce pracoval samostatně s občasnými konzultacemi. Zkušební měření prováděl samostatně, včetně zajištění potřebného technického vybavení. Všechny postupy řádně popsal, vytvořený zesilovač dokončil a otestoval. Student řádně využívá doporučenou literaturu, kterou vhodně cituje. Předložená práce ukazuje, že se student zmíněné problematice důkladně věnoval a rozumí jí. Navrhuji proto práci k obhajobě s celkovým počtem 90 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Levek, Vladimír

Úkolem předložené bakalářské práce je návrh a realizace stereo předzesilovače s přepínáním více audio zdrojů. Student uvádí, že zařízení realizoval pro rozšíření vlastního domácího audiosystému. Z hlediska struktury je práce dobře členěna. Nejdříve je popsána obecná teoretická problematika týkající se audiozařízení. Následuje popis návrhu a realizace zařízení, završený popisem testování a měření vybraných parametrů systému. Z technického hlediska hodnotím práci jako úspornou, přičemž bych uvítal více informací. Z formálního hlediska bych vytknul mixturu slovesných časů, kdy v úvodu je použit budoucí čas a v části věnované návrhu alternují minulý a přítomný čas. Dále nepovažuji za příliš šťastné použití názvu hlavních kapitol: “Návrh jednotlivých bloků“ nebo: „Blokový návrh zařízení“. Celý text je psán poměrně čtivou formou, nicméně zde existují místa s nepříliš vhodným syntaktickým členěním, popřípadě vágním vyjádřením. V teoretické části postrádám více ilustračních obrázků dokreslujících probírané témata. Například popis základních zapojení s OZ je doplněn jednotlivými schématy, nicméně popis gramofonových snímačů, signálních přepínačů, druhů napájecích zdrojů atp. je proveden pouze textem. V části věnovaném návrhu zařízení by bylo vhodné uvést sumarizaci požadavků kladených na zesilovač, jak z hlediska dynamických parametrů, z hlediska spotřeby, popř. specifikaci dalších požadavků. Tyto výtky však nijak zvlášť neovlivňují moje hodnocení vcelku poctivě odvedené bakalářské práce.

Navrhovaná známka
B
Body
87

Otázky

eVSKP id 141490