GÁL, R. Systém vzdáleného monitorování teploty [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Pavlík, Michal

Student zpracoval diplomovou práci zabývající se návrhem a realizací prototypu zařízení pro vzdálené monitorování teploty uskladněných živočišných komodit. Během řešení práce pracoval samostatně až do té míry, že se během semestru nedostavil na jedinou konzultaci. Bohužel se to podepsalo na tom, že v době odevzdání nepředvedl funkčnost svého řešení a ani není prezentována v textu. Text práce je logicky členěn, nicméně neměl jsem jej možnost jej jakkoli revidovat. Logicky zde chybí detailnější popis programu mikrokontroleru stejně jako popis ovládání systému. Nicméně vzhledem k tomu, že předložený HW je oživený a z předběžných experimentů se jeví jako funkční je prostor, aby student vytvořil do vlastní obhajoby potřebné softwarové vybavení a přesvědčil komisi o splnění vytčených cílů. Proto práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
E
Body
50

Posudek oponenta

Boušek, Jaroslav

Zadání práce požaduje návrh a realizaci zařízení pro vzdálené monitorování teploty uskladněných živočišných komodit se snímači využívajícími bezdrátové komunikace a s řídící jednotkou umožňující nevolatilní ukládání dat a vzdálenou kontrolu pomocí ethernetového rozhraní. Toto zadání je středně náročné po odborné stránce, ale je časově velmi náročné z hlediska požadavku na vytvoření kompletně fungujícího zařízení a praktického ověření jeho činnosti. Grafické provedení textu práce je standardní. Text je psán velmi stručně ale srozumitelně, bez věcných chyb a neobratných formulací. V úvodu práce je zdůvodněna nutnost monitorování teploty uskladněných hořlavých materiálů a jsou uvedeny příklady zařízení, které se k tomuto účelu používají. Výběr jednotlivých komponent a návrh jejich sestavení do funkčního celku je popsán v kapitole “2. NÁVRH SYSTÉMU“. Dle mého názoru jsou komponenty zařízení vybrány optimálně. Z textu poslední kapitoly, která popisuje realizaci prototypu, je zřejmé, že časová náročnost zadání byla podceněna, k datu odevzdání práce nebylo dokončeno potřebné programové vybavení a funkce zařízení tak, jak je požadováno v zadání práce, nemohla být ověřena. Základní části zařízení jsou však funkční a k jejich konstrukci a provedení nemám zásadní připomínky. V předložené práci pan Radek Gál prokázal, že je schopen popsat a vyřešit problém technického charakteru, nedokázal však zhodnotit časovou náročnost zadání a dostal se tak do časového skluzu. Práci doporučuji k obhajobě i přesto, že zadání bylo splněno jen částečně. U obhajoby je třeba prokázat správnost celého návrhu a jeho funkčnost jako celku.

Navrhovaná známka
E
Body
50

Otázky

eVSKP id 112207