ŠIMÁČEK, D. Systémy chlazení elektromobilu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Bartuli, Erik

Bakalářská práce Šimáčka Daniela "Systémy chlazení elektromobilu" je velmi dobře zpracovaná, formou a obsahem zcela splňuje zadání a cíle práce. Ve své práci student prokázal schopnost práce s odbornou literaturou, pracoval iniciativně a samostatně. Práce poskytuje ucelené informace o moderních systémech chlazení elektrických vozidel, včetně moderních alternativních řešeni. Na základě výše uvedených dílčích kritérií hodnotím práci jako výbornou a doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Hvožďa, Jiří

Práce je už na první pohled zdatně stylisticky i graficky upravena. Úvod práce dává do historického kontextu elektromobilitu a zajímavě vytváří motivaci pro studovanou problematiku. Práci lze obsahově rozdělit na dvě části. V první části autor popisuje součásti, které musí být brány v úvahu pro tepelný management v elektromobilech (kapitoly 1 a 2), a definuje základní související pojmy termomechaniky (kapitoly 3–5). Pro vymezení poznatků byla použita vhodná literatura (knihy a skripta), text je svědomitě citován. Druhá část obsahuje samotnou rešerši konvenčních i netradičních řešení pro tepelných management. Jako zdroje sloužily především odborné impaktované časopisy. Předložená rešeršní práce může dobře sloužit jako podklad pro zorientování se v oblasti tepelného managementu elektromobilů. Autor proto naplnil veškeré cíle své práce. Následuje výčet drobných výtek: 1) Oceňuji snahu použití poznámek pod čarou, které mají potenciál obsahovat zajímavé informace, ale v celé práci byly použity právě dvě. Pro větší kompaktnost práce by bylo lepší, aby se jich objevilo více a měly tedy smysl, nebo aby se dvě použité začlenily do hlavního textu. 2) Grafická úprava obrázků je na velmi dobré úrovni. Předpokládám, že většina z nich byla vytvořena/výrazně upravena autorem, tak aby všechny obrázky měly podobný styl. Zároveň se ale domnívám, že u několika z nich se autor inspiroval v běžné literatuře, například Obr. č. 16. Popis obrázku bych raději doplnil "upraveno dle [20]"/"inspirováno dle [20]", nebo samotnou citací "[20]". 3) Pojem "latentní teplo" je definován v podkapitole 8.2., kdežto je poprvé použit už v podkapitole 6.2. 4) Uvedené rovnice postrádají interpunkci na konci řádků. Stefanův-Boltzmannův zákon je uveden v nekonzistentním tvaru, neobsahuje jednotky jako ostatní relace. 5) V podkapitole 8.4 autor uvádí, že polymerní dutá vlákna v práci [46] byla vyrobena z materiálu "Polydicyklopentadien". Domnívám se, že to není pravda, prosím autora o upřesnění. Práci i přes drobné nedostatky hodnotím jako velmi dobře zpracovanou (B) a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 138941