Zobrazit minimální záznam

Ohraničená a neohraničená neoscilatorická řešení jistého 4-dimenzionálního nelineárního neutrálního diferenčního systému

dc.contributor.authorDiblík, Josefcs
dc.contributor.authorLupinska, Barbaracs
dc.contributor.authorRůžičková, Miroslavacs
dc.contributor.authorZonenberg, Joannacs
dc.date.accessioned2019-01-24T11:53:26Z
dc.date.available2019-01-24T11:53:26Z
dc.date.issued2015-10-15cs
dc.identifier.citationAdvances in Difference Equations. 2015, vol. 2015, issue 39, p. 1-11.en
dc.identifier.issn1687-1847cs
dc.identifier.other117735cs
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/11012/137375
dc.description.abstractThe paper is concerned with a four-dimensional nonlinear difference system with delayed arguments where the first equation of the system is of a neutral type. A classification of non-oscillatory solutions is given and results on their boundedness or unboundedness are derived. The results obtained are illustrated by examples.en
dc.description.abstractV článku je studován jistý 4-dimenzionální nelineární diferenční systém se zpožděním ve kterém je první rovnice rovnicí neutrálního typu. Je dána klasifikace řešení a jsou dokázány výsledky o jejich ohraničenosti či neohraničenosti. Výsledky jsou ilustrovány příklady.cs
dc.formattextcs
dc.format.extent1-11cs
dc.format.mimetypeapplication/pdfcs
dc.language.isoencs
dc.publisherSpringer Naturecs
dc.relation.ispartofAdvances in Difference Equationscs
dc.relation.urihttp://www.advancesindifferenceequations.com/content/2015/1/319cs
dc.rightsCreative Commons Attribution 4.0 Internationalcs
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by/4.0/cs
dc.subjectDifference equationen
dc.subjectneutral type equationen
dc.subjectnonlinear systemen
dc.subjectnon-oscillatory solutionen
dc.subjectbounded solutionen
dc.subjectunbounded solutionen
dc.subjectDiferenční rovnice
dc.subjectrovnice neutrálního typu
dc.subjectnelineární systém
dc.subjectneoscilatorické řešení
dc.subjectohraničené řešení
dc.subjectneohraničené řešení
dc.titleBounded and unbounded non-oscillatory solutions of a four-dimensional nonlinear neutral difference systemen
dc.title.alternativeOhraničená a neohraničená neoscilatorická řešení jistého 4-dimenzionálního nelineárního neutrálního diferenčního systémucs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Ústav matematikycs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební. Ústav matematiky a deskriptivní geometriecs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební. AdMaS KCE - Matematikacs
sync.item.dbidVAV-117735en
sync.item.dbtypeVAVen
sync.item.insts2019.01.24 12:44:10en
sync.item.modts2019.01.24 12:22:15en
dc.coverage.issue39cs
dc.coverage.volume2015cs
dc.identifier.doi10.1186/s13662-015-0662-9cs
dc.rights.accessopenAccesscs
dc.rights.sherpahttp://www.sherpa.ac.uk/romeo/issn/1687-1847/cs
dc.type.driverarticleen
dc.type.statusPeer-revieweden
dc.type.versionpublishedVersionen


Soubory tohoto záznamu

Thumbnail

Tento záznam se objevuje v následujících kolekcích

Zobrazit minimální záznam

Creative Commons Attribution 4.0 International
Kromě případů, kde je uvedeno jinak, licence tohoto záznamu je Creative Commons Attribution 4.0 International