Zobrazit minimální záznam

Exponenciální stabilita perturbovaných lineárních diskrétních systémů

dc.contributor.authorDiblík, Josefcs
dc.contributor.authorKhusainov, Denyscs
dc.contributor.authorBaštinec, Jaromírcs
dc.contributor.authorSirenko, Andriics
dc.date.accessioned2019-01-24T11:53:26Z
dc.date.available2019-01-24T11:53:26Z
dc.date.issued2016-01-29cs
dc.identifier.citationAdvances in Difference Equations. 2016, vol. 2016, issue 2, p. 1-20.en
dc.identifier.issn1687-1847cs
dc.identifier.other128507cs
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/11012/137376
dc.description.abstractThe paper considers the problem of exponential stability and convergence rate to solutions of perturbed linear discrete homogeneous systems. New criteria on exponential stability are derived by using the second method of Lyapunov. We consider non-delayed systems as well as systems with a single delay. Simultaneously, explicit exponential estimates of the solutions are derived. The results are illustrated by examples.en
dc.description.abstractV člá nku je studována exponenciální stabilita a konvergence řešení homogenní perturbované soustavy lineárních diskrétních systémů. Nová kritéria exponenciální stability jsou odvozena pomocí druhé metody Ljapunova. Jsou uvažovány obyčejné systémy i zpožděné systémy s jedním zpožděním. Současně jsou získány explicitní exponenciální odhady řešení. Výsledky jsou ilustrovány příklady.cs
dc.formattextcs
dc.format.extent1-20cs
dc.format.mimetypeapplication/pdfcs
dc.language.isoencs
dc.publisherSpringercs
dc.relation.ispartofAdvances in Difference Equationscs
dc.relation.urihttp://www.advancesindifferenceequations.com/content/2016/1/2cs
dc.rightsCreative Commons Attribution 4.0 Internationalcs
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by/4.0/cs
dc.subjectexponential stabilityen
dc.subjectLyapunov functionen
dc.subjectdelayen
dc.subjectexponenciální stabilita
dc.subjectLjapunovova funkce
dc.subjectzpoždění
dc.titleExponential stability of perturbed linear discrete systemsen
dc.title.alternativeExponenciální stabilita perturbovaných lineárních diskrétních systémůcs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Ústav matematikycs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební. Ústav matematiky a deskriptivní geometriecs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební. AdMaS KCE - Matematikacs
sync.item.dbidVAV-128507en
sync.item.dbtypeVAVen
sync.item.insts2019.01.24 12:44:11en
sync.item.modts2019.01.24 12:22:18en
dc.coverage.issue2cs
dc.coverage.volume2016cs
dc.identifier.doi10.1186/s13662-015-0738-6cs
dc.rights.accessopenAccesscs
dc.rights.sherpahttp://www.sherpa.ac.uk/romeo/issn/1687-1847/cs
dc.type.driverarticleen
dc.type.statusPeer-revieweden
dc.type.versionpublishedVersionen


Soubory tohoto záznamu

Thumbnail

Tento záznam se objevuje v následujících kolekcích

Zobrazit minimální záznam

Creative Commons Attribution 4.0 International
Kromě případů, kde je uvedeno jinak, licence tohoto záznamu je Creative Commons Attribution 4.0 International