• čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • English 
    • čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • Login
View Item 
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2019
  • View Item
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2019
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Návrh stavu pro dlouhodobé testování pryžových segmentů

Test Rig Design for Durability Testing of the Rubber Segments

Thumbnail
View/Open
review_117688.html (8.218Kb)
final-thesis.pdf (9.942Mb)
appendix-1.zip (5.227Mb)
Author
Borek, Vojtěch
Advisor
Prokop, Aleš
Referee
Řehák, Kamil
Grade
D
Altmetrics
Metadata
Show full item record
Abstract
Cílem diplomové práce je konstrukční návrh zkušebního stavu pro testování životnosti pry-žových segmentů. Práce obsahuje stručný popis testované součásti, zkušebních strojů a jed-notlivých částí zkušebních zařízení. Následuje koncepční a konstrukční návrh se zdůvodně-ním volby konkrétních součástí, případně podpořené analýzami u kritických členů. Závěrem je zhodnocen celkový konstrukční návrh, jehož kompletní výkresová dokumentace je přiložena k práci.
 
The aim of diploma thesis is construction design of test rig for durability testing of the rubber segments. The work contains a brief description of tested component, test rigs and individual parts of the testing system. Next chapter describes conception and construction solutions with justification of choice specific parts, supported by analysis of critical parts. Finally the overall construction design is evaluated and accompanied with a documentation of drawings, which is attached to the thesis.
 
Keywords
zkušební stav, aktuátor, pryžový segment, konzole, test rig, actuator, rubber segment, console
Language
čeština (Czech)
Study brunch
Automobilní a dopravní inženýrství
Composition of Committee
prof. Ing. Václav Píštěk, DrSc. (předseda) prof. Ing. Josef Štětina, Ph.D. (místopředseda) Ing. Zdeněk Novosad (člen) Ing. Marek Bačovský (člen) Ing. Marek Slovák (člen) Ing. Jiří Kubíček (člen)
Date of defence
2019-06-13
Process of defence
Student seznámil zkušební komisi s náplní a výsledky své závěrečné práce. V návaznosti na to zodpověděl otázky oponenta. Dále odpovídal na následující otázky členů komise: Jaký modul v softwaru ANSYS by jste použil pro zjištění vlastních frekvencí buzených harmonickou silou? Kolik stojí Vámi navrhované zařízení ve srovnání se zařízeními běžně dostupnými na trhu? Jaký snímač byste musel doplnit pro měření tuhosti zkoušených elemenů? Co všechno umožňuje ta pryžová spojka?
Result of the defence
práce byla úspěšně obhájena
Persistent identifier
http://hdl.handle.net/11012/179138
Source
BOREK, V. Návrh stavu pro dlouhodobé testování pryžových segmentů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2019.
Collections
  • 2019 [507]
Citace PRO

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV
 

 

Browse

All of repositoryCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

LoginRegister

Statistics

View Usage Statistics

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV