Sledování odezev síťových služeb

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce popisuje základní metody sledování odezev sítě a síťových služeb, zejména se zaměřuje na aktivní a pasivní monitorování. V další části práce jsou specifikovány požadavky na monitorovací aplikaci, která má sloužit ke sledování široké škály služeb. Na základě těchto požadavků je pak proveden návrh a implementace monitorovacího systému s webovým rozhraním, které umožňuje správu monitorování a zobrazení naměřených výsledků.
This bachelor's thesis describes common techniques of network and network applications response time monitoring, especially it deals with active and passive monitoring. In the next chapters of this thesis there are suggested requirements for a monitoring application. Then there are provided design and implementation of such monitoring application with web interface for management of monitoring and with graphs of measured results.
Description
Citation
LAJCZYK, P. Sledování odezev síťových služeb [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Otto Fučík (předseda) prof. Ing. Martin Drahanský, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vítězslav Beran, Ph.D. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) doc. Ing. František Zbořil, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-13
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm dobře C. Otázky u obhajoby: Bylo by možné Vaši aplikaci využít k detekci nějakých síťových útoků? Pokud ano, jakých (uveďte kategorie útoků, případně konkrétní útoky)? V předposledním odstavci úvodní kapitoly uvádíte, že " ...díky monitorování máme přehled, co se v naší síti děje, kdy je zatížení linky velké a které služby jsou nejnáročnější na přenosové pásmo. " Jakým způsobem lze tyto informace (případně které z nich) získat z Vaší aplikace? Pokud to není možné, jak by musela být implementace doplněna? Z jakého důvodu jste zvolil databázi Round Robin (RRDTool) pro ukládání výsledků odezev, když stejně používáte SQL pro ukládání nastavení programu? U monitorování popisujete modul TCP. Jak by probíhalo monitorování u UDP?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO