Výzkum vhodnosti různých aplikací multimediální kabeláže

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Abstract
V této práci se může čtenář seznámit se shrnutím kompletního vývoje v oblasti metalické strukturované kabeláže. To znamená, že je popsán vývoj kabeláže, normy, které je třeba při instalování kabeláže splnit. Dále jsou zde uvedeny veškeré typy kabeláží a některých konektorů. Jednotlivé druhy kabeláží jsou v závěru této části stručně shrnuty v tabulce. V další části jsou pak představeny některé aplikace, jež mohou být provozované na strukturované kabeláži. Následující část podrobně popisuje testy, které jsou prováděny pro to, aby daná kabeláž splňovala normy na ni kladené. Nejdůležitější část této práce pak představují samotné testy. Nejprve byly vybraní zástupci jednotlivých druhů kabelů. Byl vybrán: standardní datový kabel (Kategorie 6), kabel S/STP a kabel MediaTwist. Tyto testované kabely podstoupily standardní testy, které jsou zmíněny výše, a jejich výsledek je uveden na přiloženém CD. V poslední části již následují vlastní testy vhodnosti jednotlivých kabelů pro multimediální přenosy. Záměrně byly vybírány různé testy, které se běžně neprovádí, ale na druhé straně tyto testy představují možnosti, ve kterých by se takové kabely mohly použít. Proto mohou být zajímavé minimálně pro osoby, které s těmito kabely přichází do styku. Cílem této práce tedy bylo zjistit různé parametry, vzájemně je porovnat a vyvodit z nich závěr, který z daných kabelů je pro tento účel nejvhodnější. Po provedení těchto testů vyplynul jednoznačný závěr. Jako nejvhodnějším typem kabelu pro tyto účely je kabel MediaTwist, protože i na velké vzdálenosti dokáže multimediální signál přenést tak, že je ho možné na výstupu správně vyhodnotit a dále zpracovávat. Podrobnější informace nejen o tomto kabelu a testech lze nalézt v této práci, proto pokud Vás toto téma zajímá, pokračujte v četbě.
The reader can find a summary of metallic structured cabling in this thesis. It means there is described progress of this cabling and the specifications of the cabling systems. There are also described all types of these cables and some of connectors. The types of cable are summed in the table at the end of this part. In another part there are shown some aplications used for structured cabling. In the futher part there are described tests defined in the specifications in more detail. The most importatnt part of this thesis is focused on various tests. Firstly, there were chosen typical representative of the cables. It was: the data cable (Category 6), S/STP and MediaTwist cable. These cables were underwent the standard tests described above and theirs results are appended on the attached CD. In the last part of this thesis there are intrinsic tests of fitness cables to the multimedia signal. Of course, the tests were chosen to measure cable to obtain the most suitable type of cable. However, these tests were not standard measurement. There were simulated occasions from the practise. The goals of this thesis were to achieve the results, to compare them between each other and to make a decision, which cable is the most suitable for the multimedia signal. Definitely, this thesis should be sufficient at least for people who keep track of structured cabling. Eventually, the clear decision was made from these testings. MediaTwist cable is the most suitable type for the multimedia signal, because the signal is being recognized correctly in almost every case even if the long length. The result from the testings in more detail can be found at the very end of this thesis. So, if you are interested, please, continue in reading.
Description
Citation
TICHÝ, O. Výzkum vhodnosti různých aplikací multimediální kabeláže [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Telekomunikační a informační technika
Comittee
prof. Ing. Eva Gescheidtová, CSc. (předseda) doc. Ing. Ivo Lattenberg, Ph.D. (místopředseda) Ing. Václav Křepelka, Ph.D. (člen) Ing. Zoltán Nagy, Ph.D. (člen) doc. Ing. Karol Molnár, Ph.D. (člen) doc. Ing. Petr Sysel, Ph.D. (člen) Ing. Radoslav Vargic, Ph.D. (člen) Ing. Jan Malý (člen)
Date of acceptance
2008-06-11
Defence
Nehrozilo u vedení s délkou 7m, že by mohlo být elektricky krátké? Na obrázku č. 27 je vidět určité zpoždění, vysvětlete důvody jeho vzniku.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO