• čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • English 
    • čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • Login
View Item 
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2022
  • View Item
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2022
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Interní uvolnění produktu a strojů v Bosch Jihlava

Internal product and machine release at Bosch Jihlava

Thumbnail
View/Open
review_140761.html (8.287Kb)
final-thesis.pdf (4.696Mb)
Author
Vejtasová, Vendula
Advisor
Blecha, Petr
Referee
Maradová, Karla
Grade
B
Altmetrics
Metadata
Show full item record
Abstract
Tato práce se zabývá interním uvolněním produktů a strojů ve společnosti Bosch Diesel s.r.o. Jihlava. Vzhledem k rozmanitosti produktů, které jsou v jihlavských závodech vyráběny, je práce zaměřena pouze na interní uvolnění jednoho konkrétního produktu, a to na zpětné vedení paliva. Pro zasazení dané problematiky do širšího kontextu a pochopení vnějších vlivů působících na dané procesy je za pomoci procesní mapy a Ishikawa diagramů proveden systémový rozbor. Zhodnocení obou procesů je provedeno formou SWOT analýzy, která umožňuje nalézt silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby. Výsledkem práce je navržení čtyř zlepšení, které mohou oba procesy zefektivnit, a to zejména z časového a systémového hlediska. Pro hlubší pochopení dané problematiky je na začátek práce zařazena teoretická část.
 
This thesis deals with the internal release of products and machines at Bosch Diesel Jihlava. Due to the variety of products that are produced in the Jihlava plants, the thesis focuses only on the internal release of one product, namely the fuel return line. To place the issue in a broader context and to understand the external influences acting on the processes, a system analysis is performed using a process map and Ishikawa diagrams. The evaluation of both processes is carried out in the form of a SWOT analysis, which allows to find strengths, weaknesses, opportunities, and threats. As a result of the work, four improvements are proposed that can make both processes more efficient, especially in terms of time and systems. For a deeper understanding of the issue, a theoretical part is included in the thesis.
 
Keywords
Sériová výroba, interní uvolnění, zpětné vedení paliva, systémový rozbor, Serial production, internal release, fuel return line, system analysis
Language
čeština (Czech)
Study brunch
bez specializace
Composition of Committee
prof. Ing. Hana Pačaiová, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Róbert Jankových, CSc. (místopředseda) Ing. Karla Maradová (člen) Ing. Michal Drlík, Ph.D. (člen) Ing. Jan Šrámek, Ph.D. (člen)
Date of defence
2022-06-13
Process of defence
Studentka seznámila členy komise se svou závěrečnou prací na téma "Interní uvolnění produktu a strojů v Bosch Jihlava". Studentka úspěšně zodpověděla otázku oponenta. Používají SW Palstat ve firmě i nějak jinak? (zodpovězeno) Co znamená interní uvolnění produktů a strojů ve firmě? (zodpovězeno) Je nějaký QR kód, který definuje stav zařízení? (zodpovězeno) Pro kolik lidí je práce pro zavedení nové výrobní linky ve spolupracující firmě? (zodpovězeno)
Result of the defence
práce byla úspěšně obhájena
Persistent identifier
http://hdl.handle.net/11012/205270
Source
VEJTASOVÁ, V. Interní uvolnění produktu a strojů v Bosch Jihlava [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.
Collections
  • 2022 [477]
Citace PRO

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV
 

 

Browse

All of repositoryCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

LoginRegister

Statistics

View Usage Statistics

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV