• čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • čeština 
    • čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • Login
View Item 
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2022
  • View Item
  •   Repository Home
  • Závěrečné práce
  • diplomové práce
  • Fakulta strojního inženýrství
  • 2022
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Dopady přídavku vodíku do zemního plynu na parametry provozu parního kotle

Effects of hydrogen addition to natural gas on steam boiler operating parameters

Thumbnail
View/Open
review_139424.html (8.006Kb)
final-thesis.pdf (3.015Mb)
appendix-1.zip (5.718Mb)
Author
Kocman, Lukáš
Advisor
Baláš, Marek
Referee
Skála, Zdeněk
Grade
C
Altmetrics
Metadata
Show full item record
Abstract
Tato práce se zabývá vlivem dopadů přídavku vodíku do zemního plynu na parametry provozu parního kotle. V první části práce je proveden návrh parního kotle na zemní plyn, který se následně přepočítává pro zemní plyn s objemovou koncentrací vodíku v rozsahu 5–50 %. Výpočty pro jednotlivé koncentrace byly provedeny v programu Mathcad a byly umístěny v přílohách. Na závěr jsou výsledky shrnuty a okomentovány.
 
This work deals with the influence of hydrogen addition to natural gas on the parameters of steam boiler operation. In the first part of the work, a steam boiler for natural gas is designed, which is then recalculated for natural gas with a volume concentration of hydrogen in the range of 5–50 %. Calculations for individual concentrations were performed in the Mathcad program and were placed in the appendices. Finally, the results are summarized and commented.
 
Keywords
Parametrická studie, parní kotel, zemní plyn, vodík, Parametric study, steam boiler, natural gas, hydrogen
Language
čeština (Czech)
Study brunch
Energetické inženýrství
Composition of Committee
doc. Ing. Zdeněk Skála, CSc. (předseda) doc. Ing. Marek Baláš, Ph.D. (místopředseda) Ing. Alojz Boko (člen) Ing. Pavel Křemínský (člen) prof. Ing. Jan Hrdlička, Ph.D. (člen) Ing. Pavel Milčák (člen)
Date of defence
2022-06-14
Process of defence
Student odprezentoval obsah své diplomové práce. Otázky oponenta byly zodpovězeny. V průběhu obhajoby byly položeny tyto otázky: - Přímo nad výtiskem DP byly vyjasněny některé dotazy. - Jak byl navrhován spalinový tah? Otázka byla částečně zodpovězena. - Přimíchávání vodíku - výhřevnost směsného plynu klesá? Otázka byla zodpovězena. - Jak je možné, že při spalování čistého ZP je na konci spalovací komory zobrazená teplota? Otázka byla částečně zodpovězena. - Rozkreslení ekonomizéru. Otázka nebyla uspokojivě zodpovězena.
Result of the defence
práce byla úspěšně obhájena
Persistent identifier
http://hdl.handle.net/11012/206148
Source
KOCMAN, L. Dopady přídavku vodíku do zemního plynu na parametry provozu parního kotle [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.
Collections
  • 2022 [477]
Citace PRO

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV
 

 

Browse

All of repositoryCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

LoginRegister

Statistics

View Usage Statistics

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Contact Us | Send Feedback | Theme by @mire NV