Show simple item record

Simulation and measurement of dispersions in optical access networks

dc.contributor.advisorŠifta, Radimsk
dc.contributor.authorKováč, Filipsk
dc.date.accessioned2019-05-17T14:22:37Z
dc.date.available2019-05-17T14:22:37Z
dc.date.created2013cs
dc.identifier.citationKOVÁČ, F. Simulace a měření disperzí v optických přístupových sítích [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.cs
dc.identifier.other66593cs
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/11012/28237
dc.description.abstractPráca sa zaoberá detailným popisom chromatickej disperzie–CD a polarizačnej vidovej disperzie–PMD. V teoretickej časti sú rozoberané slovne i matematicky princípy vzniku disperzií, ďalej rozdelenie disperzií z pohľadu jednovidových a mnohovidových optických vlákien cez kompenzáciu, či už vláknami (chromatická disperzia) alebo systémom (polarizačná vidová disperzia). Teoretická časť nahliadne aj do normy ITU-T z pohľadu vlákien konkrétne G.652, G.653, G.655, G.656, G.657, ktoré sú opísané a porovnané. Predposledná časť sa zaoberá podstatnou témou a to meraním oboch spomínaných disperzií. Záver teoretickej časti sa venuje optickým prístupovým sieťam, kde je popísaná optická prístupová sieť ako taká, jej delenie a ku koncu sú popísané jednotlivé druhy sietí ako APON/BPON, GPON, EPON, 10GEPON a XG-PON. Praktická časť sa delí na meranie disperzií (EXFO FTB-5700) a simuláciu disperzií (OptSim). Oba kroky využívali rovnaký druh a dĺžku vlákna (6 km G.653, 20, 60 km G.652). Podľa vopred vytvorených meraných a simulačných schém sa získali parametre vlákien, ktoré sa na záver porovnali.sk
dc.description.abstractThesis deals with detailed description of the chromatic dispersion–CD and polarization mode dispersion–PMD. In theoretical part is dismantled at the beginning of words and mathematical principles of dispersion, further distribution of dispersion in terms of single-mode and multi-mode optic fibers through compensation, either fibers (chromatic dispersion) or systems (polarization mode dispersion). Theoretical part also consult the standard ITU-T specifically in term of fibers G.652, G.653, G.655, G.656, G.657, are described and compared. The penultimate section deals with major subject and by measuring both of the above dispersions. Finally, the theoretical part is devoted to optical access networks, which describes the optical access network such as its division and at the end describes the different types networks as APON/BPON, GPON, EPON, 10GEPON and XG-PON. The practical part is divided into measurement dispersions (EXFO FTB-5700) and simulation dispersions (OptSim). Both steps use the same type and length of fiber (6 km G.653, 20, 60 km G.652). According before creating the measured and simulation diagrams are obtained fibres parameters, which are finally compared.en
dc.language.isoskcs
dc.publisherVysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologiícs
dc.rightsStandardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezenícs
dc.subjectChromatická disperziask
dc.subjectpolarizačná vidová disperziask
dc.subjectkompenzácia CD a PMDsk
dc.subjectoptické vláknask
dc.subjectoptické prístupové sietesk
dc.subjectmeranie a simulácia disperzie.sk
dc.subjectChromatic dispersionen
dc.subjectpolarisation mode dispersionen
dc.subjectcompensation of CD and PMDen
dc.subjectoptical fibersen
dc.subjectoptical access networksen
dc.subjectmeasurement and simulation of dispersion.en
dc.titleSimulace a měření disperzí v optických přístupových sítíchsk
dc.title.alternativeSimulation and measurement of dispersions in optical access networksen
dc.typeTextcs
dcterms.dateAccepted2013-06-20cs
dcterms.modified2013-06-24-12:25:21cs
thesis.disciplineTeleinformatikacs
thesis.grantorVysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Ústav telekomunikacícs
thesis.levelBakalářskýcs
thesis.nameBc.cs
sync.item.dbid66593en
sync.item.dbtypeZPen
sync.item.insts2020.03.31 07:11:03en
sync.item.modts2020.03.31 05:44:00en
eprints.affiliatedInstitution.facultyFakulta elektrotechniky a komunikačních technologiícs
dc.contributor.refereeMünster, Petrsk
dc.description.markAcs
dc.type.driverbachelorThesisen
dc.type.evskpbakalářská prácecs
but.committeeprof. Ing. Miloslav Filka, CSc. (předseda) Ing. Miroslav Balík, Ph.D. (místopředseda) Ing. Jiří Přinosil, Ph.D. (člen) doc. Ing. Radim Burget, Ph.D. (člen) Ing. Jan Grepl (člen) Ing. Petr Münster, Ph.D. (člen)cs
but.defenceUveďte výsledek simulace pro 60 km vlákna s kompenzačním vláknem z kapitoly 6.3.2 a diskutujte výsledky. Student otázku zodpověděl.cs
but.resultpráce byla úspěšně obhájenacs
but.programElektrotechnika, elektronika, komunikační a řídicí technikacs
but.jazykslovenština (Slovak)


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record