Techniky umělé inteligence pro filtraci nevyžádané pošty

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Diplomová práce se zaměřuje na klasifikaci elektronické pošty. Popisuje základní způsoby filtrování nevyžádané pošty. Následně se zabývá bayesovskými klasifikátory spamu a umělými imunitními systémy. Popisuje existující aplikace a metriky vyhodnocování výsledků. Cílem práce je navrhnout a implementovat algoritmus na filtrování spamu. Nakonec porovnává získané výsledky s vybranými známými metodami.
This thesis focuses on the e-mail classification and describes the basic ways of spam filtering. The Bayesian spam classifiers and artificial immune systems are analyzed and applied in this thesis. Furthermore, existing applications and evaluation metrics are described. The aim of this thesis is to design and implement an algorithm for spam filtering. Ultimately, the results are compared with selected known methods.
Description
Citation
MATULA, T. Techniky umělé inteligence pro filtraci nevyžádané pošty [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Inteligentní systémy
Comittee
prof. Ing. Tomáš Vojnar, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Jaroslav Zendulka, CSc. (místopředseda) doc. Mgr. Jaroslav Hrdina, Ph.D. (člen) Ing. Martin Hrubý, Ph.D. (člen) Ing. Zbyněk Křivka, Ph.D. (člen) Dr. Ing. Petr Peringer (člen)
Date of acceptance
2014-06-23
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm "C". Otázky u obhajoby: V práci porovnáváte výsledky Vámi navrženého filtru s výsledky předchozí práce, proto ohodnocujete Váš filtr stejným způsobem jako předchozí práce. Je tento způsob věrohodný pro precizní ohodnocení a jaký jiný způsob byste navrhl? Může být Vámi navržené rozšíření náchylné na tzv. přeučení, pokud by útočník věděl, jak Váš systém pracuje?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO