Ladicí nástroj pro shadery

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce se zabývá implementací vývojového prostředí pro psaní shaderů GLSL. Popisuje návrh a realizaci nástroje pro psaní a ladění shaderů, které je implementováno v knihovně Qt. Je zde provedeno experimentování s výkonností GLSL shaderů, experiment je zaměřen na příkazy řídící tok programu GLSL a na použití texturovacích příkazů v shaderech. Práce vysvětluje funkce některých shaderů používaných v knihovně OpenGL. Aplikace vytvořená v rámci této práce, je určena pro usnadnění tvorby grafických programů v knihovně OpenGL 3.3 a vyšší.
This thesis deals with implementation of a debugging and development tool for GLSL shader programming. In the text, you will find design of the application and it's implementation in Qt library. The thesis also includes performance testing with GLSL shaders. Experiments were focused on commands of application control flow in GLSL and texturing commands used in shaders. In the thesis, you will find explanation of the functionality of some shaders used in OpenGL. Application developed in this thesis, is meant to help with implementation of graphic programs programmed in OpenGL 3.3 or higher.
Description
Citation
KONEČNÝ, J. Ladicí nástroj pro shadery [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2013.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačová grafika a multimédia
Comittee
prof. Dr. Ing. Pavel Zemčík (předseda) prof. Ing. Adam Herout, Ph.D. (místopředseda) prof. RNDr. Alexandr Meduna, CSc. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) Ing. Josef Strnadel, Ph.D. (člen) Doc. Ing. Valentino Vranić, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2013-06-17
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B (velmi dobře). Otázky u obhajoby: Na čem na GPU závisí doba vyhodnocování if větve? Pamatujte, že GPU je paralelní procesor. Kdy bude větvení nejpomalejší a kdy naopak nejrychlejší?  Jak by se ve vašem programu dala měřit divergence větvení? Program nezobrazuje hodnoty vnitřních proměnných shaderu. Jak by se toto implementovalo? Počet vykreslených pixelů je závislý na velikosti okna a na zapnutém nebo vypnutém profilovacím grafu. Jak by se toto dalo vyřešit, aby všichni uživatelé měli vždy stejné podmínky pro testování, a šel tak porovnat výkon na jiných počítačích s jiným rozlišením obrazovky a jiným HW? (odpovědi je vhodné zpracovat jako další slide v prezentaci)
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO