Detekce zubů na 3D počítačovém polygonálním modelu čelisti

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
V téhle práci diskutuji problém detekce zubů ve 3D počítačovém polygonálním modelu čelisti.  Opisuji zde možné postupy, za pomocí kterých je možné požadovaného výsledku dosáhnout.  Zhodnocuji jejich výhody a nevýhody a určuji tu, kterou považuji za nejvhodnější. Tenhle zvolený postup pak rozvádím podrobněji včetně rozboru teoretických podkladů potřebných na jeho vytvoření. 
This document discusses a problem of tooth detection on jaw 3D polygonal model. It describes known methods that can be used to reach expected results, such as their advantages and disadvantages. Considering this, I choose one solution that is closely described with all theory needed for its implementation.  
Description
Citation
KANTOR, R. Detekce zubů na 3D počítačovém polygonálním modelu čelisti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2012.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačová grafika a multimédia
Comittee
doc. Dr. Ing. Jan Černocký (předseda) doc. Dr. Ing. Dušan Kolář (místopředseda) prof. Ing. Adam Herout, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Aleš Horák, Ph.D. (člen) doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (člen) Ing. Tomáš Martínek, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2012-06-19
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm C. Otázky u obhajoby: Implementujete detekci zubů pomocí template matchingu. Proč získáváte pomocí TM pouze body na vrcholech zubů? Podle jakého klíče jste získal popisované hodnoty MAX_COUNT, MAX_DISTANCE, MAX_ANGLE? Bude zvolený algoritmus pracovat správně i jiném rozlišení modelů, než jsou v testovací sadě? Jak se bude chovat při nepravidelně triangulovaných (optimalizovaných) modelech?   Neuvažoval jste o využití nějaké "méně lokální" metody pro zastavení vyplňování oblastí, než je semínkové vyplňování zastavené úhlem mezi stěnami (např. Vámi zmiňovanou metodu rozvodí kombinovanou s výpočtem křivosti na modelu?). Jak se metoda zachová pokud se bude na hranici nacházet byť jen jedna hrana nesplňujcí podmínku?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Přístup k plnému textu prostřednictvím internetu byl licenční smlouvou omezen na dobu 5 roku/let
DOI
Collections
Citace PRO