Forenzní identifikace dětských obličejů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se věnuje problematice srovnávání dětských obličejů. Jejím cílem je vytvoření aplikace poskytující funkce pro fotokomparaci a tzv. ageing. Obě tyto části pracují s portrétními fotografiemi dětí. Úkolem fotokomparace je morfometrické srovnání dvou jedinců a posouzení jejich podobnosti, a to nezávisle na věkovém rozdílu obou portrétů. Ageing je nástroj pro simulaci stárnutí jedince na fotografii. Postupy pro obě funkce jsou založeny na metodách geometrické morfometrie, konkrétně na prokrústovské analýze a metodě tenkých ohebných plátků.
This thesis is focussed on children's faces comparison. Its aim is to create the application providing functions for photocomparison and ageing. Both these parts work with portrait photos of children. Photocomparison purpose is a metric expression of similarity of two portraits independently on their age. Ageing is a tool for the simulation of an individual's growing old on the photo. Principles of both functions are based on geometric morphometry methods, particulary on procrustes analysis and thin-plate spline aproximation.
Description
Citation
KLÍMA, O. Forenzní identifikace dětských obličejů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (předseda) doc. RNDr. Pavel Smrž, Ph.D. (místopředseda) Ing. Martin Hrubý, Ph.D. (člen) Ing. Radek Kočí, Ph.D. (člen) Ing. Zbyněk Křivka, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm A. Otázky u obhajoby: Z jakého důvodu jste z testovacích dat náhodně vybral čtyři skupiny (ROC křivka - červená, zelená, žlutá, modrá) a na nich samostatně provedl vyhodnocení? Proč jste nevyhodnotil úspěšnost porovnání na celých datech? Jaký vliv na porovnání má kvalita (rozlišení, šum, ...) vstupních fotografií? Uvažoval jste nad alespoň přibližnou automatickou detekcí význačných obličeových bodů, např. pomocí technik detekce obličeje?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO